Koronawirus w woj. podlaskim. Dane Ministerstwa Zdrowia [07.01.2021]

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Koronawirus w woj. podlaskim. Dane Ministerstwa Zdrowia [07.01.2021]

Koronawirus w woj. podlaskim. Dane Ministerstwa Zdrowia [07.01.2021]

2021-01-07 12:08

Ostatniej doby wykryto 12 054 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 186 pacjentów. Sprawdź, jak wygląda aktualna (7.01.2021) sytuacja epidemiczna w woj. podlaskim.

W Podlaskiem potwierdzono 272 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej nowych zachorowań dotyczy mieszkańców Białegostoku (96) i powiatu białostockiego (38).

Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 6. mieszkańców woj. podlaskiego.

W regionie tak jak i w całej Polsce trwają szczepienia na COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy medyczni. W kolejnych etapach szczepienia będą obejmować kolejne grupy. Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 będzie dokonywał lekarz na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu z pacjentem, co zostanie udokumentowane w ankiecie i stosownej dokumentacji medycznej.

Czytaj też: Suraż. Morderca zmasakrował Barbarę. W USA zatrzymano podejrzanego. Przełom po 20 latach od zbrodni?

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Lista punktów szczepień na COVID-19. W internecie jest już dostępna mapa punktów szczepień. Zobacz, gdzie mieszkańcy woj. podlaskiego będą mogli zaszczepić się na COVID-19. Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne. Zapisy ruszą 15 stycznia. Czytaj: Koronawirus w woj. podlaskim. Lista punktów szczepień na COVID-19

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki