Lekarze na Podlasiu odmawiali aborcji zgwałconej 14-latce. Fundacja znalazła szpital w Warszawie

i

Autor: Pixabay Lekarze na Podlasiu odmawiali aborcji zgwałconej 14-latce. Fundacja znalazła szpital w Warszawie

14-latka zgwałcona przez wujka

Lekarze na Podlasiu odmawiali aborcji zgwałconej 14-latce. Fundacja znalazła szpital w Warszawie

2023-01-23 18:03

14-letnia dziewczynka z niepełnosprawnością intelektualną została zgwałcona przez wujka. Nastolatka z Podlasia zaszła w ciążę. Jej ciocia chciała dokonać legalnej aborcji, ale w szpitalach, w których była, lekarze odmawiali powołując się na klauzulę sumienia. Historię opisuje Fundacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - FEDERA.

Nastolatka pochodzi z małej miejscowości na Podlasiu. Została zgwałcona przez swojego wujka. O koszmarze, który przeżyła, nikomu nie powiedziała. - Dopiero kiedy okazało się, że jest w ciąży zawiadomiono prokuraturę i sprawa jest w toku. Ciocia dziewczynki zadzwoniła do nas z prośbą o pomoc w legalnej aborcji, bo szpitale w okolicy ich miejsca zamieszkania odmówiły zabiegu powołując się na klauzulę sumienia - opisuje FEDERA. Kobieta opowiedziała fundacji, że ona i 14-latka zostały bezdusznie potraktowane w podlaskich szpitalach. - "Tu nie, idźcie stąd. Nie wiemy gdzie. To nie nasza sprawa...". Lekarze nawet nie chcieli wysłuchać cioci. Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest w ciąży - czytamy w poście opublikowanym przez fundację.

Zgwałcona 14-latka dokonała aborcji w Warszawie

FEDERA pomogła w znalezieniu szpitala, w którym lekarz zgodził się przeprowadzić aborcję. Udało się to w Warszawie. - Dziewczynka czuje się dobrze i już jest w domu. Warszawscy lekarze nie mogli zrozumieć postępowania lekarzy z Podlasia. Brak jakiekolwiek empatii to za mało powiedziane - informuje FEDERA. W Polsce legalna aborcja jest możliwa tylko wtedy, gdy zagrożone jest życie albo zdrowie matki albo gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku gwałtu.

Sonda
Czy aborcja w Polsce ze względu na ciężkie wady płodu powinna być legalna?
Kasia Pieluszka szczerze: Jestem za całkowitym zakazem aborcji

Przestępstwa seksualne w przejazdach na aplikację to aż 20% wszystkich zgłaszanych gwałtów!

Posłuchaj rozmowy i dowiedz się, na co uważać!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE