Łomża. WYBUCH gazu w bloku przy ulicy Żeromskiego. Jedna osoba poparzona

i

Autor: Dawid Skalec/CC BY-SA 4.0/wikipedia W zdarzeniu obrażeń doznała starsza kobieta, która trafiła do szpitala.

Łomża. WYBUCH gazu w bloku przy ulicy Żeromskiego. Jedna osoba poparzona

2021-01-23 20:10

Jak informuje portal mylomza.pl, dzisiaj (23 stycznia) około godziny 17.30 w czteropiętrowym bloku przy ulicy Żeromskiego w Łomży doszło do wybuchu gazu. W zdarzeniu została poszkodowana starsza kobieta, która z poparzeniami trafiła do szpitala. Kilkanaście osób zostało ewakuowanych z budynku. Siła eksplozji była tak silna, że spowodowała między innymi wypadnięcie okien w mieszkaniu kobiety.

Wybuch gazu w bloku przy ulicy Żeromskiego

Aktualizacja, godz. 21.00

Jak donosi Polska Agencja Prasowa ewakuowani mieszkańcy bloku mogą już wrócić do swoich mieszkań. 

Godz. 20.10

Jak informuje portal mylomza.pl, do wybuchu gazu doszło dzisiaj (23 stycznia) około godz. 17.30 w czteropiętrowym bloku. Jedna osoba została poparzona i trafiła do szpitala. To kobieta w wieku około 80 lat, która przebywała w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. Kilkunastu innych lokatorów bloku zostało ewakuowanych. Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie eksplozja butli z gazem propan-butan. Na miejscu zjawili się inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy ocenią, jak wielkie szkody spowodował wybuch w konstrukcji budynku i czy obiekt będzie mógł być ponownie zamieszkany.

PRZECZYTAJ: Dramatyczny poród w Łomży. Dziecko urodziło się martwe. Matka zmarła. Prokuratura oskarża lekarza

Eksplozja gazu doprowadziła do widocznych zniszczeń budynku. Uszkodzony jest między innymi fragment ściany, a z mieszkania, w którym doszło do wybuchu wypadły okna. Dla mieszkańców bloku ma zostać udostępniona bursa znajdująca się przy ulicy Zjazd. Będą oni tam mogli znaleźć tymczasowe schronienie. 

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi