Maria Andrejczyk wraca do gry po kontuzji! "Popłakałam się, gdy ponownie założyłam koszulkę z orłem na piersi" [ZDJĘCIA]

2019-03-11 14:05

Podlaska sportsmenka znowu reprezentuje Polskę. Udało jej się wrócić do formy po groźnej kontuzji barku, której doznała dwa lata temu.

Maria Andrejczyk wraca do sportu po dwóch latach przerwy. Na igrzyskach w Rio de Janeiro Andrejczyk zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce. Później jej kariera zwolniła, bo doznała urazu barku. Musiała przejść operację. W ostatnią sobotę znowu wystąpiła z biało-czerwonych barwach. Andrejczyk zajęła pierwsze miejsce w grupie B Pucharu Europy w rzutach oszczepem. Rzuciła na 60.56 metrów, co jest jej najlepszym wynikiem w ostatnich dwóch latach.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Co ciekawe, suwalska oszczepniczka osiągnęła ten sukces w swoje 23. urodziny.

- Po raz ostatni w stroju biało-czerwonym startowałam na Igrzyskach Olimpijskich w Rio i nie ukrywam, popłakałam się, gdy ponownie założyłam koszulkę z orłem na piersi - napisała jeszcze przed zawodami. - Tak bardzo za tym tęskniłam - dodała.

Maria Andrejczyk to polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem. Pochodzi z małej miejscowości Kukle w powiecie sejneńskim. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro podczas których zajęła 4. miejsce. Oszczepniczka suwalskiej Hańczy dwa razy z rzędu została wybrana najpiękniejszą polską sportsmenką w głosowaniu organizowanym przez Sportowe Fakty.

Polecamy także:

TOP 10. Co Was wkurza w Białymstoku? [ZDJĘCIA]

TOP 10. Czego brakuje w Białymstoku? Internauci: Lotniska! [ZDJĘCIA]

Darmowa komunikacja miejska dla bezrobotnych w Białymstoku? Internauci komentują: "To jest dyskryminacja ludzi pracujących" [ZDJĘCIA]

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Zobacz także: Justyna Żyła w teledysku disco polo Tomasza Niecika