Marsz Ultry 2019 w Białymstoku. Policja zatrzymała cztery osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-02-18 11:43

Białostoccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

W sobotę przed meczem Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock ulicami naszego miasta przeszedł Marsz Ultry. To drugie takie wydarzenie organizowane przez kibiców Jagiellonii. W marszu uczestniczyło około czterysta osób. Marsz przebiegał w spokojnej atmosferze, ale, jak informuje policja, doszło też do kilku incydentów. Policjanci zabezpieczający wydarzenie zatrzymali cztery osoby. Zatrzymania miały związek z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów.

Czytaj także: Taras Romanczuk: Furman nazwał mnie banderowcem. Dominik Furman zaprzecza. Jest reakcja PZPN [WIDEO]

- Policjanci ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych przez uczestników zgromadzenia nakładając mandaty i kierując wnioski o ukaranie do sądu - informuje nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

W związku z zachowaniem osób naruszających prawo policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego.

- W stronę dbających o bezpieczeństwo policjantów przestępcy rzucali butelki i materiały pirotechniczne - kontynuuje nadkom. Krupa. - Żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

Zobacz zdjęcia: Prywatne zdjęcia Natalii Maliszewskiej. 24-letnia białostoczanka zdobyła Puchar Świata [ZDJĘCIA]

Trzy zatrzymane osoby są w wieku od 20 do 25 lat i jeden 53-latek.  Wśród zatrzymanych jest dwóch białostoczan, jeden mieszkaniec powiatu białostockiego i jeden hajnowskiego. Cała czwórka była pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu.

Jagiellonia wygrała z Wisłą Płock 1:0.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok wygrała z Wisłą Płock [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: