Horror!

Matka skazana za zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Dziewczynka potwornie cierpiała

2023-03-07 12:03

Sąd Okręgowy w Suwałkach na 25 lat więzienia skazał 40-letnią Annę W. oskarżoną o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 9-miesięcznej córki. Prokuratura chciała dla matki dziecka dożywocia, obrona - uniewinnienia od zarzutu zabójstwa dziecka. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd uznał oskarżoną za winną zabójstwa córki i skazał ją na 25 lat więzienia. 48-letni ojciec dziewczynki odpowiadał przed sądem za bezpośrednie narażenie dziecka na utratę życia. Prokurator chciał dla niego dwóch lat więzienia, sąd go jednak nieprawomocnie uniewinnił. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

Do zabójstwa Blanki doszło w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie). 9-miesięczna dziewczynka zmarła 22 czerwca 2019 roku. Policja zatrzymała w tej sprawie jej rodziców. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziecko miało obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Blanka była prawdopodobnie bita tępym narzędziem. Mogła także być uderzana o kant stołu. Prokuratura ustaliła, że zabójstwa dokonała matka i taki zarzut jej postawiła. Ojca w tym czasie nie było w domu.

Czytaj też: Choroszcz. Pogrzeb ofiar tragicznego pożaru domu. Poruszające słowa księdza do matki ofiar

Z ustaleń śledztwa wynika, że Anna W. od lat brała narkotyki i nadużywała alkoholu. Sąd odebrał jej trójkę starszych dzieci. Blanka w listopadzie 2018 roku, zaraz po narodzinach, także została odebrana biologicznym rodzicom. Wróciła do matki w marcu 2019 roku. Według Sądu Okręgowego w Suwałkach Anna W. poddała się wówczas terapii odwykowej.

Matka zabiła córkę, grozi jej dożywocie. Grób 9-miesięcznej Blanki z Olecka
Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?