Matura 2021. Wykresy z Google Trends pokazują, że mogło dojść do wycieku. Chodzi o rozprawkę i Lalkę

i

Autor: Google Trends Matura 2021. Wykresy z Google Trends pokazują, że mogło dojść do wycieku. Chodzi o rozprawkę i "Lalkę"

Matura 2021. Wykresy z Google Trends pokazują, że mogło dojść do wycieku. Chodzi o rozprawkę i "Lalkę"

2021-05-04 14:43

Matura 2021. Czy na Podlasiu doszło do wycieku tematu z tegorocznej matury z języka polskiego na poziomie podstawowym? Wykresy z Google Trends pokazują, że przed egzaminem wzrosło w internecie zainteresowaniem motywem ambicji w literaturze. Oficjalnie dopiero o godz. 9 okazało się, że jednym z tematów rozprawki jest: "Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa".

We wtorek 4 maja maturzyści zmierzyli się z egzaminem z języka podstawowego na poziomie podstawowym. Do wyboru były dwa tematy rozprawki: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury ORAZ Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem, uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi obiecanej" W. Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury. Jak zwracają internauci, analiza danych z Google Trends pokazuje, że na Podlasiu mogło dojść do wycieku tematu rozprawki dotyczącej "Lalki" Bolesława Prusa. Dwie godziny przed egzaminem, wzrosła liczba zapytań dotyczących właśnie tego tematu rozprawki. We wtorek po godz. 7 internauci zaczęli wpisywać następujące hasła: motyw ambicji, motyw ambicji w literaturze, ambicja, ambicja w lekturach, Lalka ambicja. Najwięcej zapytań pochodziło z woj. podlaskiego, stąd domysły, że do przecieku mogło dojść właśnie na Podlasiu. 

Czytaj też: Matura 2021 język polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Mamy zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura polski 2021 poziom podstawowy

Siedlce: Maturalny maraton rozpoczęty

CKE póki co milczy na ten temat, a internauci komentują. "Historia lubi się powtarzać", "Podlasie trzyma formę", "Skąd oni to mają?", "Skubańce z Podlasia". Do niemal identycznej sytuacji doszło rok temu. Dwie godziny przez rozpoczęciem matury, internauci z woj. podlaskiego zaczęli wpisywać w wyszukiwarce hasła związane z "Weselem". Później okazało się, że dramat Stanisława Wyspiańskiego jest jednym z tematów matury. Wtedy wyjaśnianiem przecieku zajęła się policja. Zobacz też: Matura 2021: Język polski. Arkusze CKE + odpowiedzi

Sonda
Matura 2021 z języka polskiego. Jak Ci poszło na egzaminie?

Matura 2021. Zobacz te artykuły!