Migranci nadal próbują nielegalnie dostać się do Polski. Straż Graniczna podała dane

i

Autor: Straż Graniczna Migranci nadal próbują nielegalnie dostać się do Polski. Straż Graniczna podała dane

Migranci nadal próbują nielegalnie dostać się do Polski. Straż Graniczna podała dane

2022-04-12 11:14

Prawie 3,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej było od początku 2022 roku - poinformował we wtorek Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku. Ostatniej doby takie próby miały miejsce na terenie działania kilku placówek SG.

SG podała we wtorek na Twitterze, że w poniedziałek granicę próbowało przekroczyć 56 osób. Podlaski Oddział SG poinformował w komunikacie, że największe grupy liczące 27 i 20 osób próbowały przekroczyć granicę na odcinkach, które chronią placówki SG w Czeremsze i Mielniku. Granicę próbowali tam przekroczyć migranci z Iraku, Iranu, Jemenu, Sudanu, Syrii oraz Turcji. - Do nielegalnego przekroczenia granicy doszło również na terenie służbowej odpowiedzialności placówek SG w Narewce i Kuźnicy - podała podlaska SG w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej

Po północy, we wtorek, na odcinku chronionym przez Placówkę SG w Czeremsze miały też miejsce dwie siłowe próby forsowania granicy. Rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała PAP, że jedna z tych prób miała miejsce ok. godz. 3 nad ranem, druga, w innym miejscu, godzinę później. - W stronę polskich patroli poleciały kamienie. Grupki liczące po kilkunastu cudzoziemców bezskutecznie próbowały przejść na polską stronę - podał Podlaski Oddział SG. - Osoby, które przekroczyły granicę zostały zatrzymane i zawrócone na stronę białoruską - podała Zdanowicz.

- Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 3 tys. 690 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - podsumowała POSG. Zdanowicz dodała, że oznacza to, że tyle osób próbowało przekroczyć nielegalnie granicę. Czytaj też: Suwałki. Przerażona Ukrainka potrzebowała pomocy. Chodziło o jej synka

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?