Modowy Ranking Miast. Białystok jest na 9. miejscu, ale w jednej kategorii wyprzedziliśmy Warszawę

i

Autor: Pixabay Modowy Ranking Miast. Białystok jest na 9. miejscu, ale w jednej kategorii wyprzedziliśmy Warszawę

Modowy Ranking Miast. Białystok jest na 9. miejscu, ale w jednej kategorii wyprzedziliśmy Warszawę

2019-03-14 8:57

Jeden z polskich sklepów internetowych z odzieżą opublikował Modowy Ranking Miast. W zestawieniu znalazł się Białystok - co już można uznać za sukces. Nasze miasto zajął w nim dziewiąte miejsce na dziesięć możliwych. W jednej kategorii Białystok wyprzedził polską stolicę mody, którą okazała się Warszawa.

Sklep internetowy Galeria Marek przygotował modowy ranking polskich miast. Pod uwagę wzięto 10 największych miast w Polsce. Stolica Podlasia zajęła przedostatnie 9. miejsce. Białystok wyprzedził tylko jedno miasto - Bydgoszcz.

Czytaj także: Michael Jackson miał posługiwać się tą łyżeczką. Nietypowe ogłoszenie z Bielska Podlaskiego. "Łyżeczka nie została umyta"

Jak nasze miasto wygląda w poszczególnych kategoriach? Jeśli chodzi o eventy modowe jesteśmy na 6. miejscu. Według twórców zestawienia, do tych najciekawszych zaliczyć można m.in. Inny Wymiar Mody – pokazy organizowane w ramach festiwalu Inny Wymiar/Wschód Kultury, na których prezentowane są kolekcje polskich, ukraińskich i białoruskich projektantów. Głośno było również o pokazie Żywioły Mody, gdzie swoimi projektami chwaliły się Barbara Piekut, Dominika Czarnecka i Aneta Popławska. W zaprojektowanych przez nich ubraniach na wybieg wyszli uczestnicy konkursu Fresh Faces Word Białystok.

W kategorii salony i butiki Białystok jest na 8. miejscu. Natomiast jeśli chodzi o szkoły mody Białystok jest na ostatnim miejscu.

Białostoccy projektanci mogą uzyskać tytuł technika przemysłu mody w 3 miejscach: Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Centrum Edukacyjnym NOVA oraz Zakładzie Doskonalenia Zawodowego.

Słabo jest też, jeżeli spojrzymy na kategorię modowi blogerzy i influencerzy. Tutaj mamy 9. miejsce.

Zobacz także: Białostoczanie na YouTube, Facebooku i Instagramie. Najciekawsze profile, które warto obserwować!

- W stolicy Podlasia szczególną uwagę zwraca kilka blogerek dzielących się swoimi pomysłami na stylizacje: Aleksandra Dargiewicz, Justyna Żak (czyli Juszes), bliźniaczki Laskowskie oraz fashionistka ukrywającą się pod pseudonimem Neonowa Strzała - czytamy w informacji przygotowanej przez Galerię Marek. - Ich profile w mediach społecznościowych śledzi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy fanów, głodnych nowych modowych inspiracji. Oprócz oryginalnych stylizacji na blogach białostockich influencerek znajdziemy również szereg lifestyle’owych nowinek, przydatne porady kosmetyczne oraz relacje z podróży.

Białystok Galeria Marek

i

Autor: Galeria Marek Białystok Galeria Marek

Przede wszystkim pięć projektantek buduje modową rozpoznawalność Białegostoku: Elwira Horosz i Barbara Piekut, a także Dominika Czarnecka, Magdalena Kurnicka i Swietłana Kardasz.

Zobacz także: TOP 10: Czego brakuje w Białymstoku? [ZDJĘCIA]

Lepiej jest w kategorii projektanci mody - 7. miejsce. Wysokie czwarte miejsce Białystok zajął w kategorii galerie handlowe.

- W ostatniej, 6. kategorii naszego rankingu sprawdziliśmy, ile powierzchni handlowej przypada na jednego mieszkańca w każdym z 10 miast - napisali twórcy rankingu. - Białystok może się tu pochwalić dobrym wynikiem. Ze współczynnikiem 0,89 mkw. powierzchni na osobę białostockie galerie (na czele z Białą i Alfą) zaprowadziły miasto na 4. miejsce w kraju.

Artykuł powstał na podstawie https://galeriamarek.pl/blog/modowy-ranking-miast/bialystok

Polecamy także:

TOP 10. Co Was wkurza w Białymstoku? [ZDJĘCIA]

TOP 10. Czego brakuje w Białymstoku? Internauci: Lotniska! [ZDJĘCIA]

Darmowa komunikacja miejska dla bezrobotnych w Białymstoku? Internauci komentują: "To jest dyskryminacja ludzi pracujących" [ZDJĘCIA]

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo: Kierowca Ubera pobity, bo nie chciał włączyć disco-polo