Narew. Pożar dachu hali produkcyjnej firmy Ponar

i

Autor: Step Pożar dachu hali produkcyjnej firmy Ponar w Narwi. Zdjęcie ilustracyjne

Pożar hali produkcyjnej Pronaru w Narwi. Ewakuowano 100 osób [AKTUALIZACJA]

2021-02-04 17:42

Ponad 20 zastępów straży pożarnej gasiło w czwartek pożar w jednej z hal produkcyjnych w Narwi (woj. podlaskie). Pożar wybuchł w kanałach wentylacyjnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest już opanowana.

Aktualizacja

- Akcja trwała kilka godzin, w czwartek po południu działania strażaków zakończyły się - powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku Marcin Janowski.

Straż pożarna poinformowała ponadto, że pożar hali produkcyjnej Pronaru w Narwi został oceniony jako "groźny", natomiast "szybkie zgłoszenie o pożarze i szybki przyjazd strażaków na miejsce wpłynęły na to, że pożar się nie rozprzestrzenił i udało się go w miarę szybko zatrzymać i zagasić". Przyczyny pojawienia się płomieni nadal nie są znane.

Czytaj tutaj: Narew. Pożar w hali produkcyjnej Pronaru. Ogień pojawił się w kanałach wentylacyjnych [ZDJĘCIA]

Pożar hali produkcyjnej Pronaru w Narwi

Pożar wybuchł około południa w jednej z hal firmy Pronar produkującej maszyny rolnicze i komunalne w Narwi. Najpierw podawano informację, że pali się dach hali. Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku Marcin Janowski, strażakom udało się wstępnie zlokalizować pożar w kanałach wentylacyjnych. Dodał, że kanały te prowadzą z lakierni na dach, na zewnątrz, stąd - jak wyjaśnił - pierwsze sygnały mówiły o pożarze dachu.

 - Udało się odseparować palące się przewody wentylacyjne od konstrukcji dachowej, która jest specyficzna, która mogła zająć się ogniem - dodał Janowski. Powiedział, że obecnie strażacy skupiają się na poszukiwaniu źródeł ognia w kanałach wentylacyjnych zarówno od strony - jak dodał - kabin wentylacyjnych, jak i dachu.

Ogromny pożar hotelu w Augustowie. Kłęby dymu było widać z daleka

Na miejscu pracują 24 zastępy straży pożarnej z powiatów hajnowskiego, bielskiego, białostockiego i siemiatyckiego. Jak mówił Janowski, strażacy prowadzą działania na niewielkim obszarze całej hali, tam gdzie znajdują się kabiny wentylacyjne.

Janowski poinformował też, że przed wybuchem pożaru w hali obywała się produkcja, a ewakuacja osób została zarządzona jeszcze przed przyjazdem strażaków. - Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji, aby ktokolwiek ucierpiał w trakcie pożaru czy w trakcie ewakuacji - dodał.

"Radio Białystok" opublikowało na swojej stronie oświadczenie firmy Pronar:

"Dzisiaj (04.02) po godzinie 11:00 w segmencie malarni fabryki Pronar przy ul. Mickiewicza w Narwi pojawił się ogień. W trosce o bezpieczeństwo  i zdrowie pracowników, podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji ponad 100 osób oraz wezwano straż pożarną. Na miejsce przybyło łącznie kilkanaście zastępów, którzy podjęli akcję gaśniczą i zabezpieczyli teren. Po zakończeniu działań rozpocznie się szacowanie strat i ustalanie przyczyn zdarzenia."

Zobacz zdjęcia: Podlaskie. Katastrofa kolejowa w Koszarówce 4.02.2021