Niecodzienna akcja w Białymstoku. Nie chcieli sztucznych choinek! W centrum zebrał się tłum ludzi [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-20 7:56
Niecodzienna akcja w Białymstoku. Nie chcieli sztucznych choinek! W centrum zebrał się tłum ludzi [ZDJĘCIA, WIDEO]
Autor: Paweł Jakubowski Niecodzienna akcja w Białymstoku. Nie chcieli sztucznych choinek! W centrum zebrał się tłum ludzi [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czwartek na Rynku Kościuszki sto żywych choinek trafiło do białostoczan, którzy w zamian oddali swoje sztuczne choinki. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem choinki błyskawicznie zostały rozdane. Byliśmy na miejscu z naszą kamerą. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

Akcja polegała na tym, że każdy, kto miał na zbyciu sztuczną choinkę, mógł przynieść ją na Rynek Kościuszki i w zamian wziąć żywe drzewko w doniczce. Urzędnicy informują, że oddane przez białostoczan sztuczne choinki zostaną rozebrane na części. Elementy nadające się do recyklingu zostaną ponownie wykorzystane.

Czytaj także: Boże Narodzenie 2019. Leśnik radzi, jak wybrać i zadbać o żywą choinkę

– Naturalne, pachnące drzewka, które po świętach można posadzić na swojej działce, przynoszą same korzyści. Produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, służą zwierzętom. I przede wszystkim pięknie wyglądają – podkreślił zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE