Nowoczesna pracownia endoskopii otwarta w DSK [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-02-26 18:42

Diagnostyka dolnego odcinka układu pokarmowego czy wyciąganie najróżniejszych przedmiotów połkniętych przez dzieci - tym zajmie się nowa pracownia endoskopowa.  

Nowoczesną pracownię endoskopii otworzył Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku. Placówka zyskała dodatkową sale i pozyskała wysokiej jakości sprzęt.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Pozwoli to na lepszą jakość pracy oraz wykonanie większej ilości badań górnego jak i dolnego układu pokarmowego, mówi profesor Dariusz Lebensztejn:

Do kliniki często trafiają dzieci, u których trzeba wyciągać z przewodu pokarmowego czy z oskrzeli połknięte przedmioty

Mówił prof. Dariusz Lebensztejn ze szpitala DSK. W ubiegłym roku placówka wykonała ponad 770 badań endoskopowych​.

Inwestycja jest elementem większego projektu modernizacyjnego, który realizuje szpital z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej  oraz Ministerstwa Zdrowia. Wartość całego projektu "Poprawa kompleksowej opieki nad dzieckiem w UDSK w Białymstoku" to ponad 11,7 mln zł. W szpitalu przebudowano już Klinikę Neurologii i Rehabilitacji.

Czytaj także: USK w Białymstoku wznowi przyjmowanie rodzących kobiet. Zdrowe położne zgodziły się wziąć dodatkowe dyżury

Czytaj także: Dzielnicowi z Suwałk zobaczyli koszmar w mieszkaniu. Kompletnie pijany ojciec dwójki dzieci. W drzwiach brakowało klamki. Na podłodze kawałki szkła [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na pierwsze dziecko okiem ekonomisty. Kto straci najwięcej?