Nożem w szyję. Łukasz Z. przyznał się do popełnienia zabójstwa w Grajewie

i

Autor: KPP Grajewo Nożem w szyję. Łukasz Z. przyznał się do popełnienia zabójstwa w Grajewie

Nożem w szyję. Zakrwawiony mężczyzna leżał na podłodze. Zabójstwo w Grajewie

2021-02-02 10:46

35-letni Łukasz Z. jest podejrzany o zabójstwo 37-latka. Do zbrodni doszło w jednym z domów w Grajewie (woj. podlaskie). Mieszkaniec powiatu grajewskiego przyznał się, że to on zabił. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

Do tej zbrodni doszło w środę 27 stycznia w Grajewie. Policjanci otrzymali informację o zakrwawionym mężczyźnie leżącym w jednym z domów na terenie miasta. - Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę z raną kłutą szyi - informuje oficer prasowy KPP w Grajewie. - Będący na miejscu lekarz z karetki pogotowia orzekł zgon 37–latka. Na miejscu rozpoczęli pracę grajewscy kryminalni i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem prokuratora.

W tej sprawie zatrzymano 35-letniego mieszkańca powiatu grajewskiego. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia mężczyzna był już w rękach policjantów. Policjanci zabezpieczyli też nóż, którym została ugodzona ofiara.

Czytaj też: Drogowy horror na Podlasiu. W tych dniach będzie bardzo niebezpiecznie

Pijany kierowca zabił 17-latkę. Jest oskarżony o zabójstwo

Śledczy ustalili, że w nocy z wtorku na środę 37 i 35 latek wspólnie spożywali alkohol. Podczas spotkania pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, w trakcie której młodszy z nich śmiertelnie ugodził kompana. Po wszystkim nożownik oddalił się z miejsca.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że podejrzany 35-latek zadał swojej ofierze cios nożem w okolice szyi, powodując przecięcie tętnicy. Łukasz Z. przyznał się do popełnienia zabójstwa. - Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Grajewie, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy - czytamy w komunikacie prokuratury.

Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj też: Darknet, kryptowaluty, włamania na konta. Ponad 150 osób oszukanych! Wszystkim miał kierować 18-latek

ZOBACZ ZDJĘCIA: Przestępcy poszukiwani przez podlaską policję. Rozpoznajesz kogoś? Zgłoś to policji!