Osiedle Antoniuk. W Białymstoku powstaje pierwszy sad edukacyjny

i

Autor: UM Białystok Osiedle Antoniuk. W Białymstoku powstaje pierwszy sad edukacyjny

Osiedle Antoniuk. W Białymstoku powstaje pierwszy sad edukacyjny

2019-04-17 11:31

W Białymstoku powstaje pierwszy sad edukacyjny. W parku na osiedlu Antoniuk trwają prace związane z montażem elementów małej architektury i edukacyjnych oraz nasadzenia drzew i krzewów owocowych.

Już niedługo w naszym mieście zostanie otwarte kolejne, atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na powierzchni 850 m2, na planie koła, w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej zostanie posadzonych 25 drzew owocowych. Nasadzenia już trwają. W tym miejscu znajdą się różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane, jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Nasadzenia obejmują też krzewy – porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny.

Czytaj także: Białystok. Policjant przeprowadził staruszkę przez ruchliwą ulicę Sienkiewicza [WIDEO]

Pojawiła się tam ażurowa altana, trzy panele płotu wiklinowego, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów. Powstanie sadu zapowiadał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas kampanii wyborczej.

– Park Antoniuk to doskonała lokalizacja na sad edukacyjny. To miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta bez względu na porę roku. Po założeniu sadu ta przestrzeń stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna – podkreślił prezydent Tadeusz Truskolaski.

Otwarcie sadu edukacyjnego jest planowane na 1 maja 2019 r. Wówczas chętni białostoczanie otrzymają w prezencie drzewka owocowe, które będą mogli posadzić w swoich ogrodach. Zamierzamy rozdać 1 tys. takich drzewek. Jeśli to innowacyjne, pierwsze takie przedsięwzięcie w Białymstoku, jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny sad.

Czytaj także: Pomnik młodego Ludwika Zamenhofa stanął przy Rynku Kościuszki w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Czytaj także: Plac NZS w Białymstoku bez zmian, ale z "zielonymi" przystankami autobusowymi [ZDJĘCIA]