Autor: Wrota Podlasia Oskar Chiszko z KS Jagiellonia Białystok został szachowym Mistrzem Polski do lat 7

2019-01-18 12:10

Białystok ma swojego mistrza! Młody zawodnik Klubu Szachowego Jagiellonia Białystok Oskar Chiszko zdobył tytuł szachowego Mistrza Polski do lat 7. Zawody odbyły się w dniach 6-12 stycznia 2019 roku w Pokrzywnej w woj. opolskim.

- Oskar to nasza duma i zawsze pewniak do zwycięstwa w swojej kategorii wiekowej - dla portalu Wrota Podlasia powiedział Jarosław Galej, prezes KSz Jagiellonia Białystok.

Oskar reprezentował Szkołę Podstawową numer 29 w Białymstoku. Jest zawodnikiem Klubu Szachowego Jagiellonia Białystok od początku jego istnienia.

Teraz przed Oskarem cały cykl ważnych imprez. Powalczy w Mistrzostwach Miasta, Województwa, a na początku maja spróbuje dołożyć do swojej bogatej kolekcji jeszcze jeden tytuł Mistrza Polski, bo w Szczyrku odbędą się kolejne zmagania o najwyższe laury dzieci do lat 7 i później do lat 8.

Redakcja ESKA INFO Białystok gratuluje sukcesu i życzy Oskarowi powodzenia w kolejnych turniejach!