Perspektywy 2021: Najlepsze szkoły średnie w Białymstoku

i

Autor: Google Maps II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej

Perspektywy 2021: Najlepsze szkoły średnie w Białymstoku

2021-01-28 9:19

Ranking "Perspektyw" to jedna z bardziej oczekiwanych informacji nie tylko dla samych szkół, ale także uczniów, którzy planują swoją dalszą edukację. Miesięcznik "Perspektywy" po raz 23. przygotował ogólnopolski ranking najlepszych liceów i techników. Wyróżnione zostały trzy białostockie szkoły. Najlepsze liceum i technikum w Białymstoku? Sprawdź!

Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Jeśli chodzi o licea ogólnokształcące w Białymstoku, to najwyżej zostało sklasyfikowane II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - wysoka 17. pozycja. Rok wcześniej było to 34. miejsce. To najlepsze liceum ogólnokształcące w woj. podlaskim. W styczniu 2020 roku to właśnie uczniowie tej szkoły podbili internet fantastycznie wykonanym polonezem podczas balu studniówkowego. Pisaliśmy o tym tutaj: "Jezu!", "Uczta dla oczu", "Chylę czoła". Polonez II LO w Białymstoku HITEM internetu! [WIDEO]

Z kolei na 41. miejscu znalazło się I LO im. Adama Mickiewicza. Natomiast jeśli chodzi o technika, na wysokim 12. miejscu znalazło się Technikum Elektryczne (ZSE) w Białymstoku - rok wcześniej 27.

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Legendarne budowle. Gdzie się znajdują?

Kim jest naprawdę Przemysław Czarnek?

Tegoroczny zwycięzca rankingu wśród liceów – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – od lat jest w czołówce rankingu. W ubiegłym roku było na miejscu drugim, w 2019 r. – na pierwszym, w 2018 r. – na trzecim, w 2017 r. i w 2016 r. – na miejscu drugim, a w 2015 r. – na pierwszym. Wśród techników pierwsze miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (trzeci rok z rzędu na pierwszym na miejscu).

Czytaj też: To już plaga! Białostoczanka wzięła kredyt i zaraz potem straciła wszystkie pieniądze

ZOBACZ ZDJĘCIA: Bibliotekarki z Łap promują czytelnictwo. Zostały bohaterkami kalendarza na 2021 rok