Jagiellonia

Autor: Łukasz Stepaniuk Jagiellonia

Pierwszy sparing Jagi wygrany

2019-06-22 15:00

W sobotę odbył się pierwszy w letnim okresie przygotowawczym sparing Jagiellonii Białystok. Przeciwnikiem żółto-czerwonych była drugoligowa Pogoń Siedlce. Mecz zakończył się wynikiem 3:0

Jagiellonia

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielu emocji i zakończyła się bezbramkowym remisem. W barwach Jagi na boisku pojawili się : Węglarz na bramce, w obronie Bodvarson, Arsenic, Kwiecień  i Kadlec. W pomocy zagrali Romanczuk, Mystkowski i Pospisil. Na skrzydłach wystąpili Camara i Kostal a na szpicy Bartek Blida.

Druga połowa z zupełnie innym składem i zupełnie inny obraz gry. Na boisku tym razem pojawili się : na bramce Gostomski, w obronie Guilherme, Mitrovic, Wójcicki i Ozga. W pomocy zagrali Nawrocki Struski i Poletanovic. Na skrzydłach Imaz i Łapiński, którego zmienił Novikovas. W ataku zagrał Patryk Klimala.

Mecz na zero z tyłu i trzy gole do przodu. Warto zauważyć , że bramki strzelali młodzieżowcy. Dwa gole w 53 i 79 minucie strzelił Patryk Klimala. Jedną bramkę z podania Struskiego strzelił w 78 minucie Szymon Łapiński.

Kolejny sparing z bardziej wymagającym przeciwnikiem. Jagiellonia spotka się z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki