Piłkarz Warmii Grajewo brutalnie pobity w parku. Wiemy, że są to osoby z naszego miasta

i

Autor: KPP Grajewo Piłkarz Warmii Grajewo brutalnie pobity w parku. "Wiemy, że są to osoby z naszego miasta". Zdjęcie ilustracyjne

Piłkarz Warmii Grajewo brutalnie pobity w parku. "Wiemy, że są to osoby z naszego miasta"

2022-06-07 11:13

W Grajewie (woj. podlaskie) został pobity 19-letni piłkarz lokalnego klubu piłkarskiego Warmia Grajewo. Podejrzanych o udział w pobiciu policjanci zatrzymali już godzinę po zdarzeniu. To trzech mężczyzn w wieku: 20, 18 i 17 lat. Pobity piłkarz trafił do szpitala. Klub wydał oświadczenie w sprawie tego bulwersującego zdarzenia.

Policjanci z Grajewa zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o udział w pobiciu 19-letniego piłkarza klubu Warmia Grajewo. Do zdarzenia doszło w sobotę (11.06) wieczorem w  Parku Solidarności. - Jak ustalili mundurowi, poszkodowany przechodząc ze znajomymi obok 20, 18 i 17-latka jedną z alei nagle został zaczepiony przez najstarszego z nich. Mężczyzna zażądał od 19-latka papierosa. Kiedy ten odmówił został zaatakowany przez agresorów - opisuje przebieg zdarzenia oficer prasowy KPP w Grajewie. 19-letni piłkarz był uderzany i kopany w głowę. Poszkodowany piłkarz z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz czeka go dłuższa przerwa w treningach i grze. Oświadczenie w tej sprawie wydał klub, w którym gra 19-latek:

"Z powodu brutalnego pobicia czeka go dłuższa przerwa w treningach i grze dla naszego Klubu. [...] Niezwykle przygnębiające jest to, że do pobicia doszło w tym samym dniu, w którym Filip reprezentując nasz Klub i Miasto Grajewo uczestniczył w meczu, w którym WARMIA pokonała ŁKS 1926 Łomża 4:1, będąc jednym z wyróżniających się piłkarzy w naszym zespole. Zarząd Klubu dołoży wszelkich starań, aby sprawcy brutalnego pobicia, których tożsamość jest nam znana zostali surowo ukarani i ponieśli pełnię konsekwencji swojego czynu. Wiemy, że są to osoby z naszego miasta i głęboko wierzymy, że zarówno organy ścigania jak i wymiar sprawiedliwości nie będą miały pobłażania dla tak patologicznych czynów."

Podejrzani o udział w pobiciu zostali zatrzymani przez policjantów już niespełna godzinę od zdarzenia. Każdy z zatrzymanych usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Łomża. Ogromna nagroda za pomoc w odnalezieniu Jakuba Szerszniewa. Gdzie jest 17-latek?

Były policjant Adam B. zasiadł na ławie oskarżonych za pobicie mężczyzny, który… napadł na niego 8 lat temu.
Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?