Plaga pijanych kierowców na białostockich drogach

i

Autor: pixabay.com/Saragraphika/CC0 Plaga pijanych kierowców na białostockich drogach

Plaga pijanych kierowców na białostockich drogach. Policjanci w ciągu jednej nocy zatrzymali trzy osoby

2017-04-05 15:14

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj aż trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch mężczyzn w wieku 44 i 53 lat miało ponad 2 promile, natomiast 59-letnia kobieta ponad promil alkoholu w organizmie.

Pierwszego nietrzeźwego kierowce funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Gen. Hallera. Badanie wykazało, że mężczyzna, który chwilę wcześniej poruszał się skuterem miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.  Dodatkowo okazało się, że 44-latek  nie ma prawa jazdy.

Z kolei w Supraślu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Okazało się, że siedząca „za kółkiem” 59-letnia mieszkanka Białegostoku jechała ulicą Piłsudskiego mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci nieodpowiedzialnej kobiecie zabrali prawo jazdy.

Ostatniego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze białostockiej drogówki zatrzymali przed północą na ulicy Wasilkowskiej. Od kierującego volkswagenem 53-letniego białostoczanina policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz 44 i 53-letni mężczyźni oraz 59-letnia kobieta za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 2 lat więzienia.

>>> Białystok: Po zapachu do plantacji marihuany. Policjanci likwidują uprawę na Bojarach