Bieszczadzki Oddział SG podsumował 2021 rok. Odprawiono ponad 5,5 mln podróżnych

i

Autor: Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział SG podsumował 2021 rok. Odprawiono ponad 5,5 mln podróżnych

Podlaskie. Funkcjonariuszka Straży Granicznej ma złamany nos

2022-01-10 12:22

Funkcjonariuszka ranna w nocy z soboty na niedzielę podczas siłowego forsowania granicy polsko-białoruskiej przez migrantów została przewieziona na badania do szpitala w Białymstoku. Ma złamany nos - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do siłowej próby sforsowania granicy polsko-białoruskiej na odcinku ochranianym przez Straż Graniczną w Czeremsze. Jak podkreśliła rzeczniczka SG, "bardzo agresywna grupa" rzucała kamieniami w stronę polskich patroli i oślepiała je laserami. Na miejscu obecne były również osoby w mundurach białoruskich. W stronę polskich służb rzucano również petardami hukowymi. - W wyniku rzucania tych petard hukowych, nasza funkcjonariuszka została ranna i przewieziona do szpitala – zaznaczyła w niedzielę por. Michalska. W poniedziałek w rozmowie z PAP przekazała, że ranna funkcjonariuszka została przewieziona do szpitala w Białymstoku, gdzie przechodzi kolejne badania. Poszkodowana kobieta ma złamany nos.

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Doszło do próby siłowego forsowania granicy. W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys. Czytaj też: Adam miał kończyć już zmianę. Tragiczna śmierć. Zostawił 14-letniego syna

Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?