Podlaskie. Kolejne zachorowania na COVID-19. Najgorsza sytuacja w Białymstoku

i

Autor: Paweł Podlaskie. Kolejne zachorowania na COVID-19. Najgorsza sytuacja w Białymstoku

Podlaskie. Kolejne zachorowania na COVID-19. Najgorsza sytuacja w Białymstoku

2020-10-28 11:30

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 18 tys. 820 osób. Łącznie wykryto 299 tys. 49 przypadków – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło dalsze 236 osób, w sumie jest 4851 zgonów. To najwyższe notowane dotąd dane dzienne. W Podlaskiem zachorowało 290 osób.

Minionej doby w woj. podlaskim odnotowano 290 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, najwięcej w Białymstoku - 120. Do tej pory w Podlaskiem zachorowało 6897 osób, wyzdrowiało 2119. Czytaj też: Koronawirus w woj. podlaskim

Wzrosła liczba ofiar. Koronawirus wpłynął na śmierć 2 kolejnych osób: 74-letniego mężczyzny z pow. kolneńskiego i 82-letniego mężczyzny z pow. zambrowskiego (mieli choroby współistniejące). Do tej pory zmarły 103 osoby.

Obecnie cała Polska jest w czerwonej strefie, oznacza to częściowy lockdown. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Wprowadzono zakaz imprez i zgromadzeń publicznych (chyba że do 5 osób). Restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować jedzenie tylko na wynos i na dowóz. Nauka w klasach 4 - 8 szkół podstawowych, w szkołach ponadpodstawowych i szkołach wyższych w trybie zdalnym.

Czytaj też: Białystok. Zasłabnięcie księdza. Trafił na oddział intensywnej terapii

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Strajk Kobiet w Białymstoku