Znowu wychodzimy na ulicę. W środę kolejny czarny spacer w Białymstoku

i

Autor: Ewelina Worobiej "Znowu wychodzimy na ulicę". W środę kolejny "czarny spacer" w Białymstoku

Strajk kobiet: Znowu wychodzimy na ulicę. W środę kolejny "czarny spacer" w Białymstoku

2020-10-28 11:02

Środa to kolejny dzień protestów organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. W Białymstoku odbędzie się kolejny "czarny spacer". W poniedziałkowej manifestacji wzięło udział 11 tys. białostoczan. Jak będzie teraz? Środowy protest rozpocznie się o godz. 18 przed Ratuszem.

Znowu wychodzimy na ulicę, bo nie pozwalamy na odbieranie naszych praw przez katolickich fanatyków. Powiedzmy NIE głośno i wyraźnie - czytamy w opisie wydarzenia. Organizatorami wydarzenia są Strajk Kobiet, KOD Podlaskie, Młoda Lewica, Razem, Tęczowy Białystok. W środę trwa równocześnie strajk generalny kobiet oraz wspierających je mężczyzn, którzy tego dnia nie przyszli do pracy.

Czytaj też: Czarny spacer w Białymstoku. Tysiące ludzi protestowało przeciwko decyzji o ograniczeniu aborcji [ZDJĘCIA]

We wtorek poznaliśmy postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Protesty będą trwały do czasu, aż obecny rząd nie poda się do dymisji – zapowiedziały we wtorek działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet, inicjatora ulicznych demonstracji. Wśród postulatów jest m.in. legalna aborcja na życzenie i rozdzielenie Kościoła od państwa.

Strajk Kobiet w Białymstoku

Przypomnijmy, że protesty są pokłosiem wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja ze względu na nieodwracalne upośledzenie płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja wywołała falę protestów, które trwają od czwartku. Niektóre z nich wiązały się m.in. z akcjami w rejonie kościołów, a nawet ich dewastacją. Czytaj też: "Potrzebujesz aborcji?" Napisy na ogrodzeniu Pałacu Branickich. Internautka: To już przegięcie