Podlaskie. Pirat drogowy uciekał przez dwa województwa. Nie zatrzymała go nawet kolizja z ciężarówką [FOTO]

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Podlaskie. Pirat drogowy uciekał przez dwa województwa. Nie zatrzymała go nawet kolizja z ciężarówką [FOTO]

Podlaskie. Pirat drogowy uciekał przez dwa województwa. Nie zatrzymała go nawet kolizja z ciężarówką [FOTO]

2020-12-04 9:03

26-letni kierowca volvo uciekał przed nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zambrowscy policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał przez dwa województwa wielokrotnie łamiąc przepisy i doprowadzając do kolizji z ciężarówką. To cud, że nie doszło do tragedii. Udało się go zatrzymać dopiero na terenie woj. mazowieckiego. Jak się okazało, mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W jego samochodzie znaleziono narkotyki.

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek. Policjanci z Zambrowa kontrolowali prędkość samochodów przejeżdżających w rejonie Woli Zambrowskiej. Po godz. 20 zauważyli volvo, którego kierowca przekroczył prędkość. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Jednak mężczyzna zaczął uciekać. Rozpoczął się pościć.

Zatrzymany 26-latek.

i

Autor: Policja Zatrzymany 26-latek.

- Kierowca nie reagował w dalszym ciągu na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać ulicami Zambrowa - informuje oficer prasowy policji. - Mężczyzna swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Zmuszał ich do zjazdu na pobocze, wjeżdżał pod prąd na rondzie, czy przejeżdżał skrzyżowanie na czerwonym świetle. To tylko niektóre z wykroczeń, które popełnił kierowca jadąc ulicami miasta.

Pirat drogowy swoją ucieczkę kontynuował również na drodze krajowej numer 8. Nawet kolizja z pojazdem ciężarowym nie zatrzymała jego szaleńczej jazdy. Na terenie województwa mazowieckiego do patrolu zambrowskiej drogówki dołączyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, którzy zablokowali mu drogę ucieczki.

- Kierowca zjechał z trasy i w rejonie miejscowości Podborze został zatrzymany - informuje oficer prasowy.

Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W jego samochodzie mundurowi znaleźli marihuanę. Od mężczyzny pobrano krew na zawartość środków odurzających w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że volvo nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu mińskiego (woj. podlaskie) usłyszał trzy zarzuty: niestosowania się do zakazu orzeczonego przez sąd, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Czytaj też: Rozpędzone auto niemal potrąciło rodzinę na pasach. Pirat drogowy w Mońkach [WIDEO]

Pirat drogowy w Mońkach. Rozpędzone auto niemal potrąciło rodzinę na pasach