Podlaskie. "Wyścigi" mercedesa z radiowozem na krajowej "19". Kto wygrał?

2020-05-20 9:05 TEM
Podlaskie. „Wyścigi” mercedesa z radiowozem na krajowej „19”
Autor: Policja Podlaska

42-letni kierowca mercedesa postanowił wypróbować rajdowe możliwości samochodów, w które wyposażona jest podlaska „drogówka”. Najpierw przekroczył prędkość, zignorował sygnały mundurowych nakazujące mu zatrzymanie się, a następnie urządził sobie z nimi wyścigi. „Fantazja” mężczyzny może dla niego oznaczać teraz pięcioletnią odsiadkę za kratami.

Mundurowi z Podlasia urządzili tak zwany kaskadowy pomiar prędkości niedaleko miejscowości Wojeniec (woj. podlaskie) na krajowej „dziewiętnastce”. Kierujący mercedesem mężczyzna przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość, więc policjanci z „drogówki” zmuszeni byli go zatrzymać.

Mężczyzna miał jednak za nic sygnały dawane mu przez „chłopców radarowców” – dodał tylko gazu i... tyle go widzieli. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i „wyścigi” te nie skończyły się dla niego dobrze. Próbował jeszcze ucieczki pieszo, ale i ta mu się nie powiodła. Jak się chwilę potem okazało, 42-letni kierowca mercedesa „wydmuchał” ponad 1,5 promila alkoholu.

Stracił prawo jazdy i wylądował na policyjnym dołku. Sprawą zajmie się teraz sąd – za niezatrzymanie pojazdu do kontroli i kontynuowanie jazdy polski Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Pirat drogowy w mercedesie wyprzedzał tira na zakręcie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.