Ponad 100 nowych zakażeń. Kolejne ofiary śmiertelne. Koronawirus w woj. podlaskim

i

Autor: Paweł Ponad 100 nowych zakażeń. Kolejne ofiary śmiertelne. Koronawirus w woj. podlaskim

Ponad 100 nowych zakażeń. Kolejne ofiary śmiertelne. Koronawirus w woj. podlaskim

2020-10-09 11:04

Minionej doby w całym kraju wykryto 4739 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku epidemii. Fatalne wieści z woj. podlaskiego. Zachorowało 117 osób. Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem.

Podlaski Urząd Wojewódzki przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w woj. podlaskim. W regionie przybyło 117. nowych zakażeń. Do tej pory w Podlaskiem zachorowało 2 848 osób, a wyzdrowiało 1 452. Aktywnych zakażeń jest więc 1 396. Cały czas liczba to rośnie. W związku z pogarszająca się sytuacją, w całym kraju od soboty będą obowiązywać nowe obostrzenia. W przestrzeni publicznej zakrywanie ust będzie obowiązkowe.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała o dwóch zgonach z powodu COVID-19: zmarło dwóch mieszkańców Białegostoku w wieku 84 i 51 lat. Byli hospitalizowani w Białymstoku, mieli choroby współistniejące. Koronawirus zabił w woj. podlaskim 61 osób.

Od soboty 10 października w strefie czerwonej oprócz powiatu białostockiego, będzie też powiat zambrowski i miasto Suwałki. Co to oznacza dla mieszkańców? Odpowiedź TUTAJ.

Koronawirus - jak dochodzi do zakażenia? Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Koronawirus w Europie

i

Autor: SE Koronawirus w Europie
Sonda
Czy obawiasz się koronawirusa?
Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu