Ponad 100 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zakażonych koronawirusem

i

Autor: Pixabay Ponad 100 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zakażonych koronawirusem

Ponad 100 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zakażonych koronawirusem

2020-10-13 15:52

Do ponad stu osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB). 30 kolejnych studentów jest na kwarantannie – poinformował PAP rzecznik uczelni, Marcin Tomkiel. Na studiach anglojęzycznych wprowadzono nauczanie online.

Jak informuje Marcin Tomkiel, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Białymsotku, chorych studentów jest stu kilkunastu.

- Konkretnej liczby nie podał, Najwięcej zakażonych jest ze studiów anglojęzycznych, choć chorzy są na różnych kierunkach, cały czas wykonywane są testy kolejnym osobom – poinformował Tomkiel.

Zobacz: Koronawirus w Polsce: Sanepid nie pozwala szkołom na zdalne nauczanie?

Rektor UMB powołał we wtorek specjalną komisję ds. COVID 19, której przewodniczy epidemiolog prof. Joanna Zajkowska z Kliniki CHorób Zakaźnych i Neuroinfekcji, która jest także wojewódzkim konsultantem ds. epidemiologii. Tomkiel zaznaczył, że to komisja będzie podejmować dalsze ewentualne decyzje w sprawie sytuacji i działania uniwersytetu w związku z koronawirusem - informuje PAP.

- Poza tym uczelnia pracuje normalnie – dodał rzecznik UMB.

UMB od początku października realizuje naukę w trybie hybrydowym. Na uczelni studiuje 5,5 tys. studentów na trzech wydziałach.

We wtorek w Podlaskiem potwierdzono 183 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie dotąd koronawirusa potwierdzono u 3 tys. 443 osób w regionie. We wtorkowym komunikacie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego podano m.in, że w izolacji w domu pomocy społecznej w powiecie bielskim jest 28 kobiet i 5 mężczyzn.

(źródło: PAP)

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa