Próbował uciec

Pościg za przemytnikiem papierosów. BMW przejechało po kolczatce drogowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-09-23 12:22

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali po pościgu 27-letniego kierowcę BMW, który w swoim aucie przewoził nielegalne papierosy warte ponad 191 tys. zł. Mężczyzna w samochodzie przewoził kolce, które miały mu pomóc w zgubieniu pościgu.

W czwartek (22.09) na terenie gminy Suwałki funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z policjantami postanowili zatrzymać do kontroli BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. - Kierujący pojazdem nie zatrzymał się jednak na podawane sygnały. Ominął patrol i zaczął uciekać. Funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli za nim pościg. Kilka kilometrów dalej na auto czekał współdziałający patrol - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowca przejechał po kolczatce drogowej rozłożonej przez funkcjonariuszy. Wówczas stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Mężczyzna (Polak) został zatrzymany. - Uciekał, bo w jego aucie ujawniono 13 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 191 tys. zł. Nielegalne papierosy wypełniały bagażnik i tylną kanapę pojazdu - dodaje rzeczniczka POSG.

Czytaj też: 44-letnia Polka zatrzymana przez Straż Graniczną. W jej domu imigranci czekali na transport do Europy Zachodniej

Podlaskie. Pościg za przemytnikiem papierosów. BMW przejechało po kolczatce drogowej

W aucie zatrzymanego mężczyzny znaleziono również... metalowe kolce, które miały utrudnić pościg za nim. 27-latkowi przedstawiono zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Gorąco na granicy z Białorusią. Kilkanaście osób próbowało sforsować stalową barierę

Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?