Gorąco na granicy z Białorusią. Kilkanaście osób próbowało sforsować stalową barierę

i

Autor: Straż Graniczna/Twitter Gorąco na granicy z Białorusią. Kilkanaście osób próbowało sforsować stalową barierę

Sytuacja na granicy

Gorąco na granicy z Białorusią. Kilkanaście osób próbowało sforsować stalową barierę

2022-09-19 10:53

Straż Graniczna podsumowała minioną dobę na granicy z Białorusią. W niedzielę 50 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się do Polski. Kilkunastu z nich dostało się na polską stronę przez graniczną rzekę Świsłocz. Zatrzymano też kolejnego kuriera.

Jak poinformowała Straż Graniczna, 13 osób próbowało pokonać stalową barierę, ale wycofały się na Białoruś. Na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Bobrownikach czternaście osób, obywatele Iranu i Konga, przedostali się na polską stronę przez rzekę Świsłocz - podała SG w poniedziałek rano na Twitterze. W okolicach Czeremchy zatrzymany został kolejny tzw. kurier, podejrzany o pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy. To obywatel Azerbejdżanu, który od granicy przewoził pięciu nielegalnych imigrantów - Syryjczyków. W lipcu i sierpniu polska Straż Graniczna odnotowała po ok. 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Od początku września było ich prawie 750.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Półnagi Andrzej z Plutycz pręży się przed ponętną blondynką. 39-latek wygląda jak młody bóg

Zapora na granicy polsko-białoruskiej. Kiedy będzie w pełni gotowa?

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień.

Czytaj też: Kryptonim: KOP-22. Żołnierze WOT doskonalili taktykę działań przeciwdywersyjnych [ZDJĘCIA]

Staranował szlaban na granicy i uciekł w krzaki
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?