Posterunek policji w Sztabinie już otwarty. 6 policjantów pracuje w nowym budynku

i

Autor: KPP Augustów Posterunek policji w Sztabinie już otwarty. 6 policjantów pracuje w nowym budynku

Posterunek policji w Sztabinie już otwarty. 6 policjantów pracuje w nowym budynku

2020-12-02 8:55

Po ponad 7 latach przerwy ponownie zaczął działać Posterunek Policji w Sztabinie w woj. podlaskim. Mieszkańcy miejscowości położonych na terenie gminy Sztabin i Bargłów Kościelny będą mieli dużo łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z policjantami.

Dawna jednostka mieszcząca się przy ulicy Rybackiej, zakończyła swoją działalność w połowie 2013 roku. Później funkcjonował tam jeszcze przez dwa lata punkt przyjęć interesantów. Natomiast w 2015 roku budynek został przekazany zasobom Skarbu Państwa. Pełniący tam wówczas służbę policjanci przeniesieni zostali do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Czytaj też: Kim była 15-letnia Wiktoria? Zginęła w tragicznym wypadku pod Sztabinem [WIDEO]

- Posterunek Policji w Sztabinie obecnie ma nową siedzibę przy ulicy Kościuszki. To jedno z tych miejsc, które rozpoczęło funkcjonowanie właśnie na prośby mieszkańców wyrażane między innymi w czasie społecznych debat - informuje oficer prasowy policji.

W kwietniu 2019 roku rozpoczęła się budowa nowego posterunku, natomiast 27 listopada 2020 roku budynek został oddany do użytku. W Posterunku Policji w Sztabinie, podległym Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie, służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji na lata 2016-2020”, a jej wartość wyniosła ponad 1 478 808 złotych.

Działka pod budowę nowej jednostki policji przekazał Jarosław Karp, wójt gminy Sztabin. 

Czytaj też: „Horror! Jechali na imprezę. Szkoda tej 15-latki”. Tylko u nas wstrząsająca relacja świadka wypadku pod Sztabinem [WIDEO | ZDJĘCIA]

15-letnia Wiktoria zginęła w wypadku w drodze na imprezę urodzinową. Nastolatka trenowała boks