Próba zrobienia podkopu pod zaporą na granicy polsko-białoruskiej. Szokujące szczegóły

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Podlaski Oddział Straży Granicznej

Próba zrobienia podkopu pod zaporą na granicy polsko-białoruskiej. Szokujące szczegóły

2022-06-20 12:34

Straż Graniczna podsumowała miniony weekend na granicy polsko-białoruskiej. Odnotowano 47 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole zauważyły próbę zrobienia podkopu pod barierą. Co zaskakujące, podkop próbowali wykonać... białoruscy żołnierze.

W niedzielę (19.06) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 21 cudzoziemców. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Narewce i Czeremsze. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się m.in. obywatele Maroka, Senegalu, Indii i Turcji.

- Natomiast na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole zauważyły 6 białoruskich żołnierzy, którzy próbowali zrobić podkop pod barierą - poinformowała Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podlaskie. Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej

Z kolei w sobotę (18.06) udaremniono 14 prób nielegalnego przekroczenia granicy, które miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Czeremsze i Płaskiej. Nielegalni migranci pochodzili z Iranu, Iraku, Egiptu, Afganistanu, Turcji i Kamerunu. W piątek (17.06) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 12 cudzoziemców. Byli to m.in. obywatele Syrii, Jemenu, Mauretanii i Algierii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Narewce, Białowieży, Czeremsze i Płaskiej.

- Grupa 30 cudzoziemców w rejonie Placówki SG w Białowieży podchodziła pod linię granicy, lecz po przybyciu polskich patroli wycofała się w głąb terytorium Białorusi - przekazała Zdanowicz. W tym roku Straż Graniczna odnotowała 5780 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, najwięcej w marcu 1766, a tym miesiącu 387.

Czytaj też: Andrzej z Plutycz powiedział, co sądzi o nowej kosiarce. Konkretna opinia

Obecnie na granicy trwają odbiory pierwszych ukończonych odcinków zapory. Przęsła zapory ustawione są już na długości 150 km. W najbliższych dniach rozpocznie się instalacja bariery elektronicznej.

16 listopada 2021, miał miejsce najpoważniejszy epizod kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Setki migrantów próbowało siłą przejść przez granicę. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?