Zapora na granicy z Białorusią. Pierwsze odcinki gotowe. Bariera robi wrażenie [WIDEO]

i

Autor: Straż Graniczna/Twitter Zapora na granicy z Białorusią. Pierwsze odcinki gotowe. Bariera robi wrażenie [WIDEO]

Zapora na granicy z Białorusią. Pierwsze odcinki gotowe. Bariera robi wrażenie [WIDEO]

2022-06-13 7:02

Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej zostały odebrane; trwają odbiory pozostałych - poinformowała w niedzielę Straż Graniczna. Dodała, że przęsła ustawione są już na długości 140 km. Zapora ma być gotowa 30 czerwca 2022 roku.

W niedzielę Straż Graniczna poinformowała o postępach w ukończeniu prac nad postawieniem zapory na granicy polsko-białoruskiej. - Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej zostały odebrane. Trwają odbiory pozostałych - przekazała SG. Przęsła ustawione są na długości 140 km. - W najbliższych dniach rozpocznie się instalacja bariery elektrycznej - podkreśla Straż Graniczna. Praca nad budową zapory, która stanie na odcinku 187 km, rozpoczęła się 25 stycznia 2022 roku. Trwa więc od ponad czterech miesięcy. - Wykonawcy deklarują, że barierę fizyczną ukończą zgodnie z planem, czyli do końca czerwca. Do tego zobowiązuje ich też umowa - mówiła z rozmowie z PAP por. Anna Michalska, rzecznik prasowy tej formacji.

Czytaj też: Budowa zapory na granicy. Teraz potrzeba 400 mln zł na naprawę zniszczonych dróg

Straż Graniczna opublikowała też w mediach społecznościowych trwające prawie półtorej minuty nagranie dokumentujące ukończenie prac na odcinku patrolowanym przez oddział SG w Kuźnicy.

Podlaskie. Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak było w 2021 roku. ZDJĘCIA

16 listopada 2021, miał miejsce najpoważniejszy epizod kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Setki migrantów próbowało siłą przejść przez granicę.

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?