Próbowali przewieźć nielegalnych migrantów

i

Autor: materiały policji

Przemycali nielegalnych migrantów. 7 kierowców wpadło w ręce policji

2021-10-31 9:53

Siedmiu kierowców, którzy przewozili łącznie 25 nielegalnych migrantów, zatrzymała w sobotę podlaska policja. Wśród zatrzymanych kierowców jest czterech Niemców, Polak, Gruzin i Ukrainiec. Wszystkie osoby nielegalnie przebywające w Polsce zostały przekazane Straży Granicznej.

Podlaska policja zatrzymała w sobotę (30 października) siedmiu kierowców, którzy przewozili łącznie 25 nielegalnych migrantów. Wśród zatrzymanych jest czterech obywateli Niemiec. Dwóch Niemców pochodzenia syryjskiego zatrzymano w Drohiczynie, gdy przewozili trzech Syryjczyków. Kolejny obywatel Niemiec pochodzenia syryjskiego został zatrzymany w Narwi - mężczyzna przewoził w samochodzie trzech Irakijczyków. Czterech Syryjczyków przewoził z kolei Niemiec zatrzymany w miejscowości Treszczotki.

ZOBACZ TEŻ: Podlaskie: Przemytnicy ludzi szaleją na drogach. Ponad 210 km/h na liczniku!

W Malawiczach Dolnych policjanci zatrzymali w sobotę kierowcę z Polski, który przewoził czterech Irakijczyków. W tym samym czasie w Drohiczynie funkcjonariusze zatrzymali obywatela Gruzji przewożącego w samochodzie czterech Syryjczyków, a w Dubiczach Cerkiewnych w ręce policji wpadł Ukrainiec, który przewoził siedmiu obywateli Iraku.

Wszystkie osoby nielegalnie przebywające w Polsce zostały przekazane Straży Granicznej.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że w sobotę zatrzymano 68 osób, które nielegalnie przebywały na terenie Polski. Od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej zatrzymano już łącznie 3,8 tys. nielegalnych migrantów. Jednocześnie policjanci zatrzymali 209 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy, które przewoziły ponad 900 osób.

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób