Przemysław Sarosiek (z lewej) to nowy dyrektor WORD Białystok

i

Autor: Anna Augustynowicz/Wrota Podlasia Przemysław Sarosiek (z lewej) to nowy dyrektor WORD Białystok

Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku, stracił kiedyś prawo jazdy i musiał ponownie zdać egzamin

2019-02-09 13:51

Obecny dyrektor WORD w Białymstoku stracił kiedyś prawo jazdy, bo przekroczył dopuszczalną ilość punktów karnych. Do takich rewelacji dotarł dziennikarz Onetu.

Przemysław Sarosiek, od niedawna dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, ma na swoim koncie złamanie wielu przepisów drogowych. Jak informuje portal Onet.pl Sarosiek był karany za parkowanie w niedozwolonym miejscu, rozmawianie przez telefon w czasie kierowania autem i przekraczanie dozwolonej prędkości. Prawo jazdy ma od 1990 roku.

Czytaj także: Pasażer autobusu BKM zabrany do szpitala. Policja: Kierowca gwałtownie hamował

Jak czytamy na portalu Onet, obecny dyrektor WORD kilka lat temu uzbierał na swoim koncie tyle punktów karnych, że stracił prawo jazdy. Odzyskał je dopiero po ponownym zdaniu egzaminu na prawo jazdy.

- Nigdy nie spowodowałem wypadku, ani żadnego zdarzenia, po którym miałbym samochód do kasacji. Nigdy w życiu nawet stłuczki nie miałem - powiedział Przemysław Sarosiek w rozmowie z dziennikarzem.

Zobacz zdjęcia: Wypadek w centrum Białegostoku. Karetka przewróciła się na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że Przemysław Sarosiek zastąpił Macieja Kudryckiego, który zrezygnował z kierowania białostockim WORD-em po tym, jak "Kurier Poranny" poinformował, że dwa lata temu Kudrycki miał proces i karę za nielegalne przewożenie autem papierosów z przemytu.

Przemysław Sarosiek jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Był dziennikarzem białostockich i regionalnych dzienników. Od kilkudziesięciu lat jest związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako sędzia piłkarski, a następnie sędzia futsalu także ekstraklasy. Od 2014 r. jest Przewodniczącym Sędziów Futsalu w Zespole Futsalu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prowadzi szkolenia i egzaminy sędziowskie. Wspomagał również Podlaski Związek Piłki Nożnej jako rzecznik prasowy, był też jego sekretarzem i członkiem zarządu. Współpracował także z podlaskim Klastrem Obróbki Metali jako specjalista ds. prawnych.

Czytaj także: Przemysław Sarosiek to nowy dyrektor WORD Białystok. "Postaram się wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi"

Czytaj także: Dyrektor białostockiego WORD Maciej Kudrycki złożył rezygnację

ZOBACZ WIDEO "500 plus" na każde dziecko