Radosław Sikora w Białymstoku. Znany historyk będzie promował nową książkę

i

Autor: mat. promocyjny Radosław Sikora w Białymstoku. Znany historyk będzie promował nową książkę

Radosław Sikora w Białymstoku. Znany historyk będzie promował nową książkę

2019-02-14 15:15

W czwartek w Białymstoku odbędzie się spotkanie ze znanym polskim historykiem specjalizującym się w historii wojskowości.

W czwartek  o godz. 17 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbędzie się spotkanie z dr Radosławem Sikorą – historykiem, autorem publikacji dotyczących staropolskiej wojskowości i kawalerii, specjalistą do spraw husarii. Dr Radosław Sikora to autor takich książek jak: „Fenomen husarii”, „Husaria pod Wiedniem 1683” czy „Husaria Rzeczpospolitej”.  

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel Martyniuk pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

Czytaj także: Dorota Kondzior nie żyje. Była wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszej książki dr Radosława Sikory „Husaria. Duma polskiego oręża”. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m. in. czy husarz był żołnierzem czy rycerzem, dlaczego używane były skrzydła i jak wyglądała moda husarska.

Czytaj także: 1 Podlaska Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga terytorialsów w 2019 roku [ZDJĘCIA]

Spotkanie z dr Radosławem Sikorą odbędzie się 14 lutego 2019 r. o godz. 17 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A), w Audytorium na VI piętrze.

Wstęp wolny.

ZOBACZ WIDEO: Przemysław Sarosiek pokazuje nagranie, jak były dyrektor WORD Białystok wjeżdża w bramę ośrodka