Raport z granicy, piątek 26 listopada. Straż Graniczna podała najnowsze dane

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Raport z granicy, piątek 26 listopada. Straż Graniczna podała najnowsze dane

Raport z granicy, piątek 26 listopada. Straż Graniczna podała najnowsze dane

2021-11-26 8:38

Raport z granicy polsko-białoruskiej, piątek 26.11.2021. Trwa kryzys migracyjny inspirowany i kontrolowany przez Białoruś. Na naszej wschodniej granicy wciąż dochodzi do nielegalnych prób sforsowania ogrodzenia, policjanci codziennie łapią na polskich drogach przemytników ludzi. Jak wygląda aktualna sytuacja? Co wydarzyło się minionej doby.

Raport z granicy, piątek 26 listopada. Straż Graniczna podała najnowsze dane. Minionej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 217 osób. Funkcjonariusze SG wobec 12 osób wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Znowu niespokojnie było w okolicach Czeremchy. Tam grupa prawie 200 agresywnych migrantów siłowo forsowała granicę. Dzień wcześniej miała miejsce podobna sytuacja. Wtedy to Białorusini puszczali z głośników hymn Polski.

Wczoraj policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani w Orli kierowcy, to dwaj obywatele Polski. Jeden przewoził 2 obywateli Syrii, drugi w samochodzie rzeczy imigrantów. Funkcjonariusze zatrzymali już 316 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Czytaj też: Ile kosztuje transport nielegalnego migranta do zachodniej Europy? Te kwoty szokują

Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy

Zobacz zdjęcia: Kryzys na granicy. Policyjne kontrole

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?