Ratownik medyczny z Augustowa NIE ŻYJE. Był zakażony koronawirusem

i

Autor: Paweł Ratownik medyczny z Augustowa NIE ŻYJE. Był zakażony koronawirusem

Ratownik medyczny z Augustowa NIE ŻYJE. Był zakażony koronawirusem

2020-11-05 14:37

Koronawirus nie oszczędza ludzi, którzy codziennie walczą na pierwszej linii frontu z tym śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. W środę 4 listopada zmarł ratownik medyczny pracujący w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach. 54-letni mężczyzna chorował na COVID-19.

Minionej doby w woj. podlaskim z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 5 osób. Wśród nich był 54-letni mieszkaniec Augustowa. Był ratownikiem medycznym. Na stronie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach pojawiły się kondolencje:

"Dnia 4 listopada 2020 r. z powodu COVID-19 w wieku 54 lat, zmarł nasz kolega, ratownik medyczny, koordynator ZPD Augustów. Łączymy się w smutku z rodziną - przyjaciele z Pogotowia" 

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Z wielkim żalem potwierdzam, że w wyniku zakażenia koronawirusem zmarł nasz wieloletni, oddany służbie niesienia ludziom pomocy pracownik. Był ratownikiem medycznym jednostki augustowskiej, ale od wielu lat pracował w naszym zespole w Suwałkach - powiedziała portalowi "Augustowski Reporter" dyrektorka WSPR w Suwałkach.

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem.

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Czytaj też: Jest coraz gorzej. Ponad 900 zakażeń w Podlaskiem. Koronawirus w ofensywie!

Sonda
Czy obawiasz się koronawirusa?

Obecnie cała Polska jest w czerwonej strefie. Obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Od najbliższej soboty będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Oznacza to m.in. zamknięcie obiektów kultury (kino, teatr, muzeum), zawieszona działalność basenów i aquaparków oraz ograniczenie działalności galerii handlowych. 

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa