Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz i dom za milion złotych? Rolnik mówi krótko

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Rolnicy. Podlasie: Andrzej Onopiuk z Plutycz (39 l.) i jego ojciec Gienek.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz i dom za milion złotych? Rolnik szczery do bólu

2022-01-25 19:19

Rolnicy. Podlasie. Dom Gienka i Andrzeja z Plutycz koło Bielska Podlaskiego jest równie słynny, co jego właściciele. Stary budynek wymaga porządnego remontu. W ostatnim odcinku serialu Rolnicy. Podlasie Andrzej (39 l.) poruszył ten temat. Niestety Gienkowi ciężko byłoby pożegnać się z zaniedbaną, choć pięknie zdobioną elewacją. "Mój tato to robił" - z żalem wspomina Gienek (66 l.).

Rolnicy. Podlasie. W ostatnim odcinku serialu jednym z poruszanych wątków był dom Gienka i Andrzeja Onopiuków z Plutycz. Wszystko zaczęło się od pomysłu na odmalowanie liczącego 50 lat metalowego płotu stojącego przed starym domem. Wsparcie zaproponował niezawodny Walek oraz Sławek zwany Jastrzębiem. W trakcie pracy Andrzej zdobył się na chwilę szczerości i powiedział do Walka: "A moje marzenie jest zrobić tak jak u siostry dom". Walek upierał się, że jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny remont nie powinien zbyt mocno ingerować w elewację. - Jego oczyścić i odmalować. Zobacz jakie piękne masz wzory. Zobacz jak to pięknie wygląda - naciskał Walek. Trudno nie zgodzić się z Walkiem, bo choć stary dom Gienka i Andrzeja z Plutycz wygląda na zaniedbany, to jednak ma piękne okiennice i śliczne drewniane wzory na elewacji. Możecie je zobaczyć w naszej galerii. Argumenty Walka nie przekonały Andrzeja. - No, ale teraz nikt tak nie robi. Tylko teraz po nowemu idzie. Ja też chcę po nowemu robić - upierał się 39-letni rolnik.

- Ktoś robi remont to to wyrzuca wszystko. Tyko tynkiem, styropianem [...] zalepiają to i koniec. Nikt tych ozdób się nie bawi, bo to długo trzeba robić, bawić się - mówił Andrzej Onopiuk z Plutycz.

Rolnicy. Podlasie. Dom Gienka i Andrzeja z Plutycz

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Link: Dom Gienka i Andrzeja z Plutycz

Żalu przed ewentualnym generalnym remontem elewacji nie kryje Gienek. - Żal, bo to tyle lat ozdoby stoją i mój tato to robił. I jeszcze szwagier pomagał dla taty - smucił się Gienek Onopiuk. Ostatecznie całego płotu nie dało się pomalować, bo zabrakło farby. - Bardzo się cieszę i od razu wygląd inny. Z czasem chatę się pomaluje. Tak samo trzeba będzie przykryć nowym - powiedział Gienek Onopiuk. Andrzej opisał jak powinien wyglądać jego wymarzony dom. - To jest trudne pytanie. Nie wiem. Ja willi nie pobuduje za milion złotych. Normalny zwykły dom. Czy ten odremontować czy jakiś stawić do 300 tysięcy. No, nie wiem - podsumował Andrzej. Słynnych rolników z Plutycz można oglądać co niedzielę w serialu Rolnicy. Podlasie. Nowe odcinki są emitowane w niedzielę o godz. 20:15. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk spełnia swoje marzenie. Ależ komentarze!

Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. Dom Gienka i Andrzeja z Plutycz

Gdzie i jak mieszkają bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie?
Sonda
Czy Andrzej z Plutycz to dobry gospodarz?