Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz. Cała prawda. Zero ściemy

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz. Cała prawda. Kim jest?

Rolnicy. Podlasie. Kim naprawdę jest Gienek z Plutycz. Ujawniamy [WIDEO]

2022-01-06 15:09

Rolnicy. Podlasie. Eugeniusz Onopiuk, czyli po prostu Gienek z Plutycz to niekwestionowana gwiazda serialu Rolnicy. Podlasie. Jeden z najpopularniejszych rolników na Podlasiu urodził się 30 maja 1955 roku w miejscowości Chraboły. Gienek z Plutycz. Cała prawda. Kim jest? Czytajcie na SE.pl

Gienek występuje w serialu Rolnicy. Podlasie od pierwszego sezonu. Mężczyzna ma 66 lat. Urodziny spędził pod okiem kamer nad Zalewem Siemianówka. W imprezie wzięli udział jego synowie oraz koledzy. Były kiełbaski, piwko i szczere rozmowy. Sympatyczny rolnik z Plutycz ma dwóch synów: Andrzeja (39 l.), młodszego Jarka oraz córkę, która ma już swoją własną rodzinę i raczej unika blasku fleszy. Nina i Kacperek to wnuki Gienka. Mężczyzna przeżył w swoim życiu ogromną tragedię. Stracił dziecko. Opowiedział o tym w jednym z odcinków serialu Rolnicy. Podlasie. - Przeważnie córeczka Justynka mi się śni. Była pierwsza, maleńka zmarła - powiedział. Dziewczynka była na świecie zaledwie trzy miesiące. Chorowała na wirusowe zapalenie płuc. Słuchając tej historii łzy cisną się do oczu. W jednym z odcinków Eugeniusz wraz z kolegą Sławkiem odwiedził grób zmarłej córeczki. - W nocy wstaję, a ona cała granatowa i lekarz stwierdził ciężkie wirusowe zapalnie płuc - drżącym głosem wspominał rolnik. - Ciężko na duszy. A już zaczynała się uśmiechać. Pochowali w welonie tak jak pannę młodą. Na ręczniczkach nieśli Justynę. Kocham ciebie Justynka i do końca życia nie zapomnę - powiedział.

Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Gienku z Plutycz
Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Gienku z Plutycz

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Link: Gienek i jego synowie: Jarek (z lewej) i Andrzej.

66-letni rolnik ma 50 hektarów ziemi i kawałek lasu. W słynnym na całą Polskę gospodarstwie nie brakuje zwierząt. Są tu krowy, konie, kaczki, gęsi i kury. Dumą Gienka są niebieskie krowy, które sprowadził z Litwy. W jednym z odcinków serialu pewna niesforna krowa uciekła podczas przeganiania na inne pastwisko. - Koło krowy trzeba chodzić jak koło baby. Jak antychryst to się zerwie, a spokojna będzie chodzić i chodzić - powiedział Gienek. Mężczyzna rolnictwem zajmuje się od lat. Ziemię odziedziczył po swoim dziadku: - Dziadek szkodował do rządu oddać ziemię i wszystko na mnie przepisał – powiedział "Współczesnej" - I teraz gospodarzym z chłopcem. Jak damy radę tak gospodarujem, ale gospodarujem... Kraść nie chodzim i tak dalej... Jak damy radę, tak żyjem... Gotujemy sami z chłopcem, albo do córki zajdę - wyjaśnia. 

Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Gienku z Plutycz

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Link: Od lewej: Andrzej, Walek, Gienek i Sławek.

W jednym z odcinków serialu Gienek wyznał, że obora, w której trzymają krowy, ma co najmniej 100 lat. - To jest jeszcze mojego dziadka budowla, która ma przeszło 100 lat jak w banku. [...] Trzeba robić kapitalny remont - powiedział Gienek i dodał, że jego ojciec potrafiłby to naprawić. Mężczyzna zmarł przedwcześnie, po operacji. Ojciec Gienka i jego chrzestny byli braćmi. - Można powiedzieć, że pół Polski budowali - pochwalił się Gienek. - Stodoły, domy, chlewiki. Wszystko umieli zrobić - dodał jego syn Andrzej. - Nawet chyba i cerkiew w Brańsku stawiali.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej z Plutycz, Emilia Korolczuk i inni. Zobacz, jak mieszkają [WIDEO]

- Koło krowy trzeba chodzić jak koło baby. Jak antychryst to się zerwie, a spokojna będzie chodzić i chodzić - w jednym z odcinków serialu Rolnicy. Podlasie zażartował Gienek.

Gospodarstwem kieruje Andrzej, która ma do dyspozycji dwa ciągniki (jeden został niedawno gruntownie odnowiony), belarkę i tura. Niestety internauci krytykują sposób prowadzenia gospodarstwa przez Gienka i Andrzeja. Na jednym z filmików opublikowanych na YouTube, 66-latek oferował krowy do sprzedania. Jedno ze zwierząt piło wodę z brudnej wanny. Pod nagraniem możemy znaleźć m.in. takie komentarze: "To jest woda? To jakieś szambo z glonami", "TAK was lubię, ale czemu to poidło takie brudne!", "To jest jakaś masakra, a nie hodowla, ta krowa to chyba od lata ścielone nie miała, że taka brudna, nie mówiąc już o wodopoju, z takiego syfu dawać bydłu pić i to ciekawe jeszcze jak często wgl dostaje tę wodę".

Przyjacielem Gienka jest Sławek zwany Jastrzebiem. 72-letni mężczyzna bardzo często pojawia się w serialu. Mężczyzna zdobył sympatię widzów swoim poczuciem humoru i zabawnymi powiedzonkami. Gienek i Sławek znają się od 40 lat. - Przyjechałem ja z miasta i zapytałem w Strabli, kto ma pszenicę. I mi podpowiedzieli: w Plutyczach - powiedział Sławek. Przed wizytą u Gienka Jastrząb kupił wódkę "żeby się wprowadzić". - Żeby zaufanie u ciebie zyskać, koleżeńskość - sprecyzował Jastrząb. Od tamtej pory panowie trzymają się razem. Widać, że świetnie się dogadują.

Gienek z Plutycz jest sławny niczym gwiazda filmowa. Jego gospodarstwo odwiedzą fani z całego świata, byli nawet Afrykańczycy. Na licznych grupach zrzeszających fanów serialu pojawiają się zdjęcia z odwiedzin. Często na stole stoi alkohol, choć Andrzej wielokrotnie apelował, aby go nie przywozić. - No, trochę się martwimy o zdrowie ojca - przyznał Andrzej - bo wiadomo... jak tutaj przyjeżdża, bywa tak że po 100 osób dziennie, no to wiadomo, różne sytuacje bywają. Ja mam wielką prośbę do odwiedzających ludzi moje gospodarstwo, żeby nie przywozili alkoholu dla ojca za bardzo, no, bo on nikomu nie odmówi. Wolę żeby ludzie przywozili coś dla zwierząt – dodał Andrzej.

A teraz ciekawostki na temat Gienka: 66-letni rolnik z Plutycz jest zdecydowanym przeciwnikiem diety bezmięsnej: - Ja nie wiem w ogóle co to jest... dieta wete... weteran... dieta bezmięsna... Żebym dziennie z pół kilo boczka nie zjadł to ja bym nie poszedł ni krowom dawać, bo nie miałbym siły - powiedział Gienek. Rolnik wierzy w życie pozagrobowe. - Wierzysz w życie pozagrobowe? - pewnego razu zapytał Gienka Walek. - No, dajmy na to. Wierzę - odparł 66-letni rolnik. - Bo jesteś wierzący? - dopytał Walek. - Ta, oczywiście - odpowiedział Gienek. W internecie można kupić gadżety z wizerunkiem Gienka i Andrzeja. Do kupienia są między innymi kalendarze, kubeczki i breloki. Gienek to rolnik z krwi i kości. Twierdzi, że nie wytrzymałby nawet godziny w bloku. W jednym z wywiadów dla serwisu "Rolnik Info" Gienek zdradził ile wynosi jego emerytura: "Przepracowałem 42 lat roboty […] dostałem 1000 zł emerytury. Co to dziś jest 1000 złotych? Żeby przyszło się w mieście jajko kupić i do garka to by cieniutko. A my tu mamy mleko swoje, jajko swoje, co trzeba to zajdziem kupim".

Czekamy na Wasze komentarze. Czy lubicie oglądać w telewizji Gienka z Plutycz? Oddajcie głos w naszej sondzie. Przy okazji przypominamy, że serial Rolnicy. Podlasie można oglądać w każdą niedzielę na kanale Fokus TV. Premiera o godz. 20:15 na Fokus TV. Obecnie trwa emisja czwartego sezonu.

Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz. Cała prawda. Zero ściemy

Sonda
Czy Gienek to dobry gospodarz?