Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz robi zakupy w mobilnym sklepie. Pakuje pieczywo do torby z Biedronki. Ile wydał pieniędzy?

i

Autor: Tomasz Radzik/SE

Nowy odcinek

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz musiał wyjechać. Co się stało? Wszystko jest jasne

2023-03-05 12:20

Rolnicy. Podlasie, odcinek 10 (sezon 5). W najbliższą niedzielę zobaczymy dobrze znanych i lubianych bohaterów serialu. Emilia Korolczuk pokaże, że zimą jest tak samo dużo pracy przy zwierzętach, jak podczas innych pór roku. W Pokaniewie Tomek i Monika będą tłoczyć olej z ziaren słonecznika, a w Plutyczach praca, a potem... kiełbaski z ogniska. Na pewno będzie ciekawie.

Rolnicy. Podlasie. W 10. odcinku serialu zobaczymy m.in. Emilię Korolczuk z Laszek. 36-latka razem ze swoim partnerem Karolem nakarmią stado kóz, które zimą potrzebują więcej jedzenia, bo wiele z nich spodziewa się potomstwa. Potem para pojedzie na pastwisko, gdzie przygotują zagrodę dla cieląt i sprawdzą, czy zwierzęta mają dojście do wodopoju. - No to tak się wydaje, że zimą zwierzęta są bezobsługowe. Trzeba wszystkiego dopatrzeć - powiedziała Emilia. W Pokaniewie Tomek będzie czekał na ciężarówkę, która odbierze zboże na sprzedaż. Potem razem z żoną Moniką wezmą się za tłoczenie oleju z niesprzedanych ziaren słonecznikowych. Produkt uboczny – bogate w białko pozostałości pestek – pomieszają z karmą dla cieląt.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej w sanatorium, Gienek na wycince drzew

W Plutyczach sporo pracy, na którą nie załapał się Andrzej, który - jak podają producenci - w czasie, gdy był nagrywany odcinek, przebywał w sanatorium, gdzie rehabilitował złamaną rękę. Gienek, Jastrząb i Przemek pojadą do lasu, aby wyciąć kilka drzew. Nie obejdzie się bez komplikacji. W trakcie załadunku Gienek i Jastrząb wdadzą się w spór. Drzewa będą użyte do budowy ogrodzenia dla krów, bowiem 67-letni rolnik planuje założenie nowego sadu. Po pracy przyjdzie czas na kiełbaski z ogniska. Premiera opisywanego odcinka Rolnicy. Podlasie w niedzielę (5 marca) o godz. 20.15 na Fokus TV.

Sonda
Czy Andrzej z Plutycz znajdzie sobie żonę?
Rolnicy. Podlasie. Montaż okna w domu Gienka i Andrzeja z Plutycz