Rolnicy. Podlasie. Sławek: zawsze na Anglików myśmy się nacinali

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie. Sławek zwany Jastrzębiem (z prawej) to długoletni przyjaciel Gienka Onopiuka.

Rolnicy. Podlasie. Sławek: zawsze na Anglików myśmy się nacinali

2021-09-06 9:51

Jednym z tematów niedzielnego odcinka serialu Rolnicy. Podlasie było dostarczenie do Strabli 50 kilogramów pszenicy. Gienek i jego przyjaciel Sławek mieli mnóstwo czasu na rozmowy. Pojawił się wątek piłki nożnej i pamiętnego meczu Anglia - Polska na Wembley z 1974 roku. "Ale sensacja XX wieku była, że Anglików na słynnym stadionie wyeliminowali" - powiedział Sławek.

Obecnie w telewizji są emitowane odcinki serialu Rolnicy. Podlasie, które były nagrywane na początku czerwca, jeszcze przed pierwszym meczem Polaków na Euro 2020 (z powodu pandemii rozgrywane w 2021 roku). Jednym z tematów 26. odcinka była piłka nożna. O szansie Polaków na Euro rozmawiali Gienek i Sławek vel Jastrząb, którzy wspólnie maszerowali z Plutycz do Strabli. Widać, że panowie mieli w sobie sporo optymizmu i wierzyli w reprezentację Polski. Choć było też w tym trochę słów proroczych. - Moim zdaniem powinniśmy z grupy wyjść - ocenił Sławek, na co Gienek odparł: - Ja życzę tego, bo jak dostaniemy ze Słowacją... - Załamiemy się psychicznie nerwowo - dokończył Sławek. Ostatecznie Polska przegrała ze Słowacją 1:2 i nie wyszła z grupy. Panowie wrócili również wspomnieniami do meczu Polska - Anglia na Wembley z 1974 roku. - Ale sensacja XX wieku była, że Anglików na słynnym stadionie wyeliminowali - przypomniał Sławek, dodając wcześniej: "Ale zawsze eliminacje Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy zawsze na Anglików myśmy się nacinali". W najbliższa środę mecz eliminacyjny do mistrzostw świata, w którym Polska zagra z Anglią. Gienek i Sławek z pewnością będą kibicować naszym!

Gienek i Sławek byli niedawno gośćmi Maćka Sidorowicza, innego bohatera serialu. W Kundziczach trwały zdjęcia do nowego odcinka. - Było bardzo sympatycznie i wesoło - zdradził nam Maciej. Tymczasem przypominamy, że serial Rolnicy. Podlasie można oglądać w każdą niedzielę o godz. 20 na kanale Fokus TV.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. "Bali się dużych rogów". Gienek z Plutycz z wizytą u Maćka z Kundzicz

Rolnicy. Podlasie. Ważna inwestycja w Plutyczach. Jastrząb był zaskoczony
Sonda
Polska - Anglia. Jaki będzie wynik meczu?