Rolnicy. Podlasie. "Stan agonalny". Chory cielak w Ciemnoszyjach [WIDEO]

2021-10-21 7:02
Rolnicy. Podlasie. Justyna i Łukasz ze wsi Ciemnoszyje
Autor: Telewizja Fokus TV

Rolnicy. Podlasie. Ponownie zaglądamy do gospodarstwa Justyny i Łukasza ze wsi Ciemnoszyje. Niestety w gospodarstwie jedno z cieląt poważnie zachorowało. "Stan agonalny jest" - podsumował weterynarz. Co tam się stało?

Ekipa Super Expressu jako jedyna w Polsce może podglądać twórców serialu Rolnicy. Podlasie w trakcie ich pracy. Niedawno razem z nimi byliśmy w Ciemnoszyjach, w gospodarstwie Justyny i Łukasza Maciorowskich. Jeden z licznych cielaków znajdujących się w gospodarstwie (małżeństwo hoduje krowy) przeszedł ostrą biegunkę wirusową. Nie było z nim dobrze. Jego stan szybko ulegał pogorszeniu. Weterynarz ocenił nawet, że jest w stanie agonalnym. - Na szczęście dzięki fachowej i nieocenionej pomocy lekarza weterynarii Mariusza Mieczkowskiego, który na co dzień opiekuję się naszym stadem, udało się pomóc naszemu małemu byczkowi - powiedziała nam pani Justyna. Kobieta zwraca uwagę, że każdy taki przypadek bardzo ich dotyka, bo jak choruje ciele to tak jakby chorowało "ich dziecko". - Zawsze staramy się robić wszystko nawet jeśli rokowania są słabe tak jak w tym przypadku. By uniknąć takich sytuacji wraz z lekarzem weterynarii prowadzimy szeroko zakrojoną profilaktykę działań przeciwko występowaniu chorób, a co za tym idzie upadków w naszym stadzie. Niska umieralność jest wiec naszym wspólnym sukcesem - wyjaśnia Justyna Maciorowska, bohaterka serialu Rolnicy. Podlasie. Program można oglądać w każdą niedzielę o godz. 20 na kanale Fokus TV. Zobacz też: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk chwali ukochanego. Internautka: "Widać, że mężczyzna w domu"

Rolnicy. Podlasie. "Stan agonalny". Chory cielak w Ciemnoszyjach
Sonda
Czy lubisz oglądać serial Rolnicy. Podlasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE