Ryszard Petru w Białymstoku: Uwolnijmy handel [AUDIO]

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Ryszard Petru w Białymstoku: Uwolnijmy handel [AUDIO]

Ryszard Petru w Białymstoku: Uwolnijmy handel [AUDIO]

2019-04-09 18:41

Polityk zbierał dzisiaj na ulicach Białegostoku podpisy pod projektem uchwały, która miałaby wprowadzić wszystkie niedziele pracujące i zapewnić przynajmniej dwie wolne niedziele w miesiącu każdemu pracownikowi.   

Zakaz handlu w niedzielę, jak zauważył Petru, bardzo mocno odbił się na Białymstoku i regionie. To właśnie tutaj przyjeżdżają goście ze wschodu i robią zakupy zwiększając w ten sposób eksport naszych towarów. Niestety wraz z wprowadzeniem wolnych niedziel obroty spadły. 

Inne negatywne skutki zakazu handlu w niedziele to spadek obrotu małych sklepów, nawet o 30%. Od momentu wprowadzenia wolnych niedziel upadło 15 tysięcy małych sklepów, a 35 tysięcy studentów straciło możliwość dorabiania. Są to dane Biura Analiz Sejmowych.  By temu zapobiec powstał społeczny projekt uchwały Sejmowej Uwolnijmy Handel. Trwa zbieranie podpisów, by złożyć ustawę w sejmie. 

Czytaj także: Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku - tak będzie wyglądał. Zobacz oficjalny projekt. Martyniuk: "Jestem bardzo zaszczycony" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ryszard Petru podczas wizyty w stolicy Podlasia odniósł się także do odrzucenia wszczęcia postępowania przez Prokuraturę Rejonową Południe w Białymstoku i Prokuraturę Okręgową w sprawie spalenia jego kukły. Happening Młodzieży Wszechpolskiej odbył się 23 marca 2018 roku przed Teatrem Dramatycznym:

- Jeżeli będzie przyzwolenie na tego typu działania, to od palenia kukły możemy przejść do palenia samochodów, a potem podpalania ludzi. Jaki kolejny akt, po spaleniu kukły, jest aktem wobec którego prokuratura wszczęłaby postępowanie? - zastanawiał się polityk, stojąc przed białostockim ratuszem.

Oto fragmenty konferencji prasowej Ryszarda Petru :

TO WIDEO: Dziupla samochodowa. Demontowali samochody skradzione w Białymstoku