Samotny wilk grasuje w woj. podlaskim. Zagryzł już cztery psy

i

Autor: Pixabay Samotny wilk grasuje w woj. podlaskim. Zagryzł już cztery psy

Samotny wilk grasuje w woj. podlaskim. Zagryzł już cztery psy

2020-12-04 12:19

W okolicach Łomży (woj. podlaskie) wilk zagryzł cztery psy. Dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi powiedział "Radiu Białystok", że to pierwszy od 60 lat taki przypadek w tym rejonie. Mariusz Sachmaciński apeluje, aby właściciele psów i kotów nie wypuszczali w nocy swoich zwierząt na otwarty teren.

O zdarzeniu informuje "Radio Białystok. Wilk w ciągu jednej nocy zagryzł w rejonie Łomży trzy psy, dzień wcześniej zagryzł młodego wilczura.

- To były ślady rzucania na boki, trzymanie typowe za szyję - opisuje ten pierwszy przypadek Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. -  Bo wilk w taki sposób zabija swoją ofiarę. Jednym ściśnięciem szczęki łamie kręgosłup. Pani, która jest opiekunką tych psów rano wyszła, żeby je nakarmić i zobaczyła, że wysunął się wilk pojedynczy ze stodoły, po czym pobiegł do lasu.

Mariusz Sachmaciński powiedział "Radiu Białystok", że takie nocne polowania mogą się powtarzać. Zwraca uwagę, że wilków w Polsce jest coraz więcej.

Jak informuje Katarzyna Klimek z Nadleśnictwa Szczecinek, wilki są raczej płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet, jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia. Czytaj też: Ten grzyb zamienia w ZOMBIE. Występuje w polskich lasach [ZDJĘCIA]

Spotkania z wilkami są niezwykle rzadkie, ponieważ wilki odczuwają przed ludźmi naturalny strach - czytamy na stronie Lasów Państwowych. 

Wilki od 1998 roku znajdują się pod ścisłą ochroną. Populację wilka w Polsce można oszacować na ponad 2 tys. osobników. Za zabijcie lub skłusowanie wilka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Biebrzański Park Narodowy. Para turystów UCIEKŁA przed stadem wilków

Wilk chciał zjeść fotopułapkę