Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz nowym szefem podlaskich strażaków

2020-08-06 8:57 Jacek Chlewicki
Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz nowym szefem podlaskich strażaków
Autor: Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz nowym szefem podlaskich strażaków

W środę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyła się oficjalna uroczystość przekazania obowiązków podlaskiego komendanta wojewódzkiego. Ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołał dotychczasowego komendanta nadbryg. Jarosław Wendt, który pełnił tą funkcję przez ponad 4 lata. Jego miejsce zajął mł. bryg. Sebastian Zdanowicz.

- Nowemu komendantowi życzę, aby został dobrze przyjęty przez swoich kolegów i koleżanki w straży pożarnej, żeby mógł jak najlepiej realizować zadania PSP, które są tak ważne i zapewniają bezpieczeństwo naszym obywatelom - podkreślił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz związany jest z ochroną przeciwpożarową od 1996 roku, kiedy rozpoczął naukę jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, którą ukończył w 1998 roku uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Po promocji zostaje skierowany do Białegostoku, gdzie pełnił służbę na stanowiskach dowódczych różnego szczebla, począwszy od dowódcy zastępu, następnie dowódcy sekcji, dowódcy zmiany, specjalisty, zastępcy dowódcy JRG, a ostatnio na stanowisku dowódcy JRG.

Czytaj: "Nasz nowy dom" spłonął przez PAPIEROSA. Ustalenia prokuratury [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pełniąc służbę pożarniczą podnosi swoje wykształcenie ogólne na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku uzyskując tytuł magistra oraz zawodowe na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, uzyskując kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich i awans na stopień młodszego kapitana. Za swoją dotychczasową służbę wyróżniony został Krzyżem Zasługi za Dzielność za działania ratownicze podczas powodzi w 2001 roku oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Poza służbą udziela się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Knyszynie, gdzie pełni funkcję Prezesa OSP.

Czytaj też: Andrzejewo. Samochód przygniótł 23-letnia strażaczkę OSP do ciągnika. Straszna śmierć [ZDJĘCIA]

Na Podlasiu spłonął dom wyremontowany w programie Katarzyny Dowbor. Matka i dwóch synów stracili dach nad głową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.