Sierżant Dariusz Konarzewski zginął na służbie. Tragedia podczas ćwiczeń

i

Autor: www.policja.pl/Shuterstock Sierżant Dariusz Konarzewski zginął na służbie. Tragedia podczas ćwiczeń

Miał tylko 40 lat

Sierżant Dariusz Konarzewski zginął na służbie. Tragedia podczas ćwiczeń

2022-09-17 17:04

Sierżant Dariusz Konarzewski zginął na służbie w wieku zaledwie 40 lat. Do tragicznego zdarzenia doszło 25 lat temu, gdy funkcjonariusz zasłabł podczas testu sprawnościowego i zmarł w wyniku wylewu krwi do mózgu. - Był dobrym i skutecznym policjantem. Rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Zdyscyplinowany i sumienny, wyróżniał się odwagą i zdecydowaniem w działaniach - wspominają zmarłego kolegę policjanci.

Tragiczna śmierć sierż. Dariusza Konarzewskiego. Zasłabł podczas ćwiczeń

25 lat temu, podczas ćwiczeń sprawnościowych doszło do tragicznego zdarzenia, którego efektem była śmierć funkcjonariusza policji sierżanta Dariusza Konarzewskiego. W trakcie testu 40-letni mężczyzna zasłabł, stracił przytomność i trafił do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. Zmarł dzień później, a przyczyną zgonu był wylew krwi do mózgu. Policjanci nie zapomnieli o swoim koledze, który odszedł tak nagle i niespodziewanie. Na stronie internetowej polskiej policji pojawił się okolicznościowy wpis poświęcony sierż. Dariuszowi Konarzewskiemu. 

- Był dobrym i skutecznym policjantem. Rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Zdyscyplinowany i sumienny, wyróżniał się odwagą i zdecydowaniem w działaniach. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie nagradzany przez przełożonych - wspominają zmarłego kolegę policjanci.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Koszmarny wypadek na S8 na Podlasiu! Motocyklista wjechał pod prąd, prosto na tira

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty

Kim był sierż. Dariusz Konarzewski?

Sierżant Dariusz Konarzewski służbę w policji rozpoczął 16 grudnia 1992 r. na stanowisku policjanta Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W 1993 r. ukończył kurs podstawowy w Ośrodku Szkolenia Policji w Szczecinie, a następnie w 1996 r. kurs podoficerski w Szkole Policji w Słupsku. W latach 1993–1997 pełnił służbę na stanowisku policjanta Komisariatu Policji w Tykocinie Komendy Rejonowej Policji w Białymstoku.

Sonda
Jak oceniasz pracę policjantów w Białymstoku?