Gigantyczny transport nielegalnych papierosów przechwycony przez podlaskie służby

i

Autor: Straż Graniczna/Krajowa Administracja Skarbowa To największy w historii transport nielegalnych papierosów przechwycony przez podlaską Straż Graniczną i Krajową Administrację Skarbową. Przechwycono blisko 1,3 mln paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 18 mln zł. Gigantyczna kontrabanda ukryta była w dwóch ciężarówkach kierowanych przez Białorusina i Polaka.

Skarb Państwa mógł stracić 29 mln zł. Udaremniono OLBRZYMI przemyt papierosów [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-08 8:49

To największy w historii transport nielegalnych papierosów przechwycony przez podlaską Straż Graniczną i Krajową Administrację Skarbową. Przechwycono blisko 1,3 mln paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 18 mln zł. Gigantyczna kontrabanda ukryta była w dwóch ciężarówkach kierowanych przez Białorusina i Polaka.

Gigantyczną kontrabandę zabezpieczono podczas wspólnych działań prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego dotyczących ujawniania nielegalnych migrantów ukrywających się w naczepach ciężarówek. Funkcjonariusze Straży Granicznej i KAS zatrzymali do kontroli drogowej dwa tiry.

W trakcie sprawdzania obu ciężarówek kierowanych przez Białorusina i Polaka okazało się, że w naczepach zamiast deklarowanych urządzeń wentylacyjnych i płyt termoizolacyjnych znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W woj. podlaskim udaremniono największy w historii przemyt papierosów

W naczepie tira kierowanego przez 30-letniego obywatela Białorusi znaleziono blisko 520 tys. paczek, natomiast w drugiej ciężarówce prowadzonej przez 25-letniego obywatela Polski zabezpieczono 768 tys. paczek papierosów

Czytaj też: Bimbru nie będzie. Kolejna leśna bimbrownia na Podlasiu zlikwidowana [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Łącznie w obu naczepach funkcjonariusze znaleźli niemal 1 mln 288 tys. paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości ponad 18 mln 200 tys. zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 29 mln zł - mówi st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS, Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Czytaj też: Rodzina i przyjaciele pożegnali Wiktorię. 15-latka zginęła w wypadku pod Sztabinem [WIDEO | ZDJĘCIA]

Kierowcy ciężarówek będą mieli teraz kłopoty. Funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli wobec nich śledztwo. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.