Białystok. UKS Kaliber zaprasza do IV klasy o profilu strzeleckim. Absolwentką SP 29 jest Aleksandra Szutko

i

Autor: Pixabay Białystok. UKS Kaliber zaprasza do IV klasy o profilu strzeleckim. Absolwentką SP 29 jest Aleksandra Szutko

SP 29 w Białymstoku. UKS Kaliber zaprasza do IV klasy o profilu strzeleckim. Absolwentką tej szkoły jest Aleksandra Szutko

2019-03-04 18:16

W Białymstoku do 8 marca trwa rekrutacja do klas sportowych. Zostało już niewiele czasu na złożenie dokumentów.

Po raz pierwszy w tym roku organizowany jest nabór do IV klasy sportowej o profilu strzeleckim w SP nr 29 w Białymstoku. Zachęca do tego Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber".

- Zapraszamy rodziców i dzieci z 3 klas szkoły podstawowej do zgłaszania się na strzelnicę sportową Kalibra przy ul. Grunwaldzka 18 - mówi Jolanta Jarczewska. - Każde dziecko może przekonać się, że umie strzelać. Dzięki uprawianiu strzelectwa dzieci mogą się rozwijać fizycznie i mentalnie. 

Czytaj także: Targowisko Miejskie przy Kawaleryjskiej w Białymstoku zmieni się nie do poznania. Zobacz wizualizacje! [ZDJĘCIA]

Na uczniów IV klasy o profilu strzeleckim czekają m.in. wyjazdy sportowe, treningi, opieka wykwalifikowanych trenerów, wsparcie w nauce szkolnej i pomoc w wprowadzeniu zdrowego stylu życia.

Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy czwartej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy złożyć do piątku 8 marca do godziny 15.

Absolwentką Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Promiennej jest Aleksandra Szutko, utalentowana zawodniczka reprezentująca klub UKS Kaliber Białystok. W 2017 roku na mistrzostwach kraju we Wrocławiu została mistrzynią Polski w konkurencji trzy postawy. Rok później już podczas mistrzostw świata juniorów w Changwon zdobyła brązowy medal w konkurencji karabin 50 m. W rozgrywanych niedawno zawodach Pucharu Świata w Indiach białostoczanka zaprezentowała się bardzo dobrze. Z wynikiem 628,1 punktów zajęła 9 miejsce. W konkurencji 3 postawy zdobyła 1180 punktów, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.

W minioną sobotę Aleksandra Szutko zdobyła tytuł "nadziei olimpijskiej" w rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.