Targowisko Miejskie przy Kawaleryjskiej w Białymstoku zmieni się nie do poznania. Zobacz wizualizacje! [ZDJĘCIA]

2019-03-01 8:45

Targowisko Miejskie przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku przejdzie gruntowną modernizację. Realizacja inwestycji właśnie się rozpoczęła. Powstaną dwie nowoczesne hale targowe. Ponad 150 lokali będzie przeznaczonych na handel, usługi i gastronomię. Jedna z hal będzie miała głównie charakter giełdy spożywczo-rolnej. Do 28 marca można składać oferty na dzierżawę lokali.

Na Targowisku Miejskim przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku powstaną dwie nowoczesne hale handlowe. Stanął na terenie położonym od strony ul. Ciołkowskiego obok istniejących punktów handlowych. Budowa już ruszyła. Jej zakończenie planowane jest na 2020 rok.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Hale będą miały do 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni/  W środku znajdą się wydzielone punkty handlowe, z możliwością łączenia modułów w celu stworzenia większych lokali. W każdej hali może znaleźć się ok. 80 wydzielonych boksów. W halach będzie mógł być prowadzony handel o szerokim asortymencie:  odzież, artykuły gospodarcze, itp. Dodatkowo przewidywana jest możliwość funkcjonowania lokali spożywczych i małej gastronomii.

Zobacz także: E-dowód. Nowe dowody osobiste od 4 marca. Sprawdź, czy musisz wymienić dowód

 

Koncepcja przewiduje też powstanie zadaszonej części handlowej obok hal, gdzie będą mogły być sprzedawane spożywcze produkty regionalne. Architekci przygotowali również koncepcję zagospodarowania terenów wokół hal: ciągi piesze, zieleń, ławki i miejsce rekreacyjne, a także parkingi.

Targowisko Miejskie przy ul. Kawaleryjskiej to największy tego typu obszar handlowy w Białymstoku i województwie. Spółka Lech zaprasza do składania ofert na dzierżawę lokali. Cena wywoławcza za metr kwadratowy powierzchni wynosi 29 zł.

Pisemne oferty  należy złożyć w zamkniętej kopercie w terminie do 28 marca 2019 r. do godz. 14.00 w sekretariacie Spółki przy ul. Kamiennej 17 w Białymstoku lub przesłać na adres: Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowo – Produkcyjne „Lech” Sp. z o.o., ul. Kamienna 17, 15-021 Białystok.

Czytaj także: Na osiedlu Antoniuk powstanie sad. Nasadzenia rozpoczną się wiosną

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na pierwsze dziecko okiem ekonomisty. Kto straci najwięcej?