Straż Graniczna podsumowała weekend na granicy. Wśród migrantów obywatele Kamerunu i Erytrei

i

Autor: TEM Straż Graniczna podsumowała weekend na granicy. Wśród migrantów obywatele Kamerunu i Erytrei

Straż Graniczna podsumowała weekend na granicy. Wśród migrantów obywatele Kamerunu i Erytrei

2022-05-30 10:30

W miniony weekend (27/29.05) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 36 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy. W niedzielę na terytorium Polski nielegalnie próbowało przedostać się z Białorusi 21 osób, między innymi obywateli Erytrei, Kamerunu, Nigerii i Syrii.

W niedzielę (29.05) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 21 cudzoziemców. Największą grupę 13 cudzoziemców (obywateli Syrii)  ujawniono na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Płaskiej. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych. - Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Syrii, Kamerunu, Erytrei, Nigerii i Białorusi - informuje Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast w sobotę (28.05) udaremniono 7 prób nielegalnego przekroczenia granicy, które miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych, Białowieży i Kuźnicy. Nielegalni migranci pochodzili z Sudanu, Erytrei, Iraku i Syrii.

Czytaj też: Podlaska Straż Graniczna: Nie mówimy, że zapora zabezpieczy nas w stu procentach

Trwa budowa zapory na granicy z Białorusią. Ma być gotowa do 30 czerwca

Z kolei w piątek (27.05.2022 r.) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 8 cudzoziemców. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach 3 osoby (2 z Kamerunu i 1 Gwinei) na stronę polską przeprawiły się przez rzekę graniczną Świsłocz. Tej doby zatrzymano również pomocnika w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Obywatela Ukrainy, który przewoził 4 obywateli Syrii zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży. W tym miesiącu Straż Graniczna odnotowała już 853 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, a od początku roku 5267.

Czytaj też: Wkrótce ma być gotowa zapora na granicy z Białorusią. Jest już projekt bariery elektronicznej

Granica polsko-białoruska. Migranci szturmują granicę. Zdjęcia archiwalne

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?