Ukrainiec i Białorusin wspólnie przyjechali po imigrantów

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Ukrainiec i Białorusin wspólnie przyjechali po imigrantów

Kurierzy zatrzymani

Ukrainiec i Białorusin wspólnie przyjechali po imigrantów

2022-10-05 13:00

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 7 kierowców, którzy przewozili łącznie ponad 20 nielegalnych imigrantów. Do zatrzymań doszło przy granicy z Białorusią i Litwą. Od początku roku pogranicznicy zatrzymali w Podlaskiem ponad trzysta osób podejrzanych o pomoc lub organizację przerzutu ludzi przez granicę wschodnią.

W Juszkowym Grodzie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli kierowców dwóch aut osobowych z warszawskimi tablicami rejestracyjnymi. Kierowcami byli 25–letni obywatele Ukrainy i Białorusi. Jeden z nich w swoim telefonie miał ustawione współrzędne geograficzne, które miały pomóc przy odbiorze sześciu Syryjczyków, którzy czekali na transport.

Nielegalni imigranci z Jemenu i Iraku

W tym samym miejscu skontrolowany został kolejny samochód. Okazało się, że dwoje obywateli Ukrainy (21-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta) przewozili sześciu nielegalnych imigrantów. Kolejnych dwóch tzw. kurierów zatrzymano w okolicach Narewki i Płaskiej. Przewozili oni łącznie pięciu cudzoziemców pochodzących z Jemenu i Iranu.

Litwina zatrzymał patrol z placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Wiózł on pięciu nielegalnych imigrantów. Ze statystyk Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że w tym roku jego funkcjonariusze zatrzymali 312 osób podejrzanych o pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy lub organizację takiego procederu: 194 w pobliżu granicy z Białorusią i 118 na odcinku granicy polsko-litewskiej.

Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?
Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób